۱۳۹۰ مرداد ۳۱, دوشنبه

بی خبری‏ از وضعیت کوهیار گودرزی، با وجود گذشت بیش از بیست روز از بازداشت وی
با وجود گذشت بیش از بیست روز از بازداشت کوهیار گودرزی، هنوز هیچ‌گونه اطلاعی از محل نگه‌داری وی در دست نیست.
کوهیار گودرزی، که در تاریخ 9 مردادماه در تهران بازداشت شده است، از زمان دستگیری، تاکنون تماسی را با خانواده خود برقرار نکرده است. این درحالی است که یک روز پس از بازداشت این فعال حقوق بشر، مادر وی نیز در منزلش در کرمان بازداشت شده و تاکنون در زندان به سر می‌برد.
عدم اطلاع از شرایط کوهیار گودرزی درحالی است که مطابق قانون و آیین‌نامه حقوق شهروندی، متهم بلافاصله پس از بازداشت می‌بایست اجازه داشته باشد تا خانواده‌اش را در جریان محل نگه‌داری خود قرار دهد.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، برخی از منابع آگاه از نگه‌داری وی در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات خبر می‌دهند. با این وجود تاکنون هیچ مرجع رسمی، مسئولیت بازداشت وی را قبول نکرده است.
کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر، پیش از این در تاریخ 29 آذرماه 88 در حالی که قصد شرکت در مراسم خاکسپاری آیت‌الله منتظری را داشت، توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد و سپس از سوی دادگاه به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم شد. وی در آذرماه 89، پس از سپری کردن حکم خود از زندان آزاد شده بود.
کمیته گزارشگران حقوق بشر، ضمن ابراز نگرانی در خصوص وضعیت نامعلوم کوهیار گودرزی، برخوردهای صورت گرفته با وی و مادرش را خلاف قانون دانسته و خواهان روشن شدن شدن هر چه سریعتر وضعیت آنان است

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر