۱۳۹۰ تیر ۱۱, شنبه

فراخوان سازمان عفو بین الملل برای آزادی ابوالفضل عابدینی
 در ادامه واکنش ها نسبت به ادامه بازداشت و محکومت فعالان حقوق بشر در ایران، سازمان عفو بین الملل طی بیانیه ای اعتراض آمیز نسبت به ادامه حبس ابوالفضل عابدینی نصر، فعال حقوق بشری در ایران، از همگان تقاضا کرده است تا طی نامه ای خطاب به رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی، بر آزادی بدون قید و شرط ابوالفضل عابدینی نصر تاکید شوند.
به گزارش تارنمای «میدل ایست برلین» و به نقل از سازمان عفو بین الملل، در این بیانیه از عموم خواسته شده است تا در امیل و نامه خود تقاضا شود که در مورد گزارش های مربوط به ضرب و شتم ابوالفضل عابدینی تحقیقات کامل، بی طرفانه و فوری صورت گیرد و از مقامات جمهوری اسلامی خواسته شود که عاملین شکنجه و اذیت و آزار ابوالفضل عابدینی نصر بی درنگ و در یک دادگاه عادلانه محاکمه شوند.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
ابوالفضل عابدینی نصر، خبرنگار و مدافع حقوق بشر در حال حاضر در زندان اوین محکومیت 12 ساله خود را طی می کند. از نظر سازمان عفو بین الملل عابدینی نصر یک زندانی صلح طلب و سیاسی است.

عابدینی نصر 18 روز پس از انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری در 30 ژوئن 2009 دستگیر و در 26 اکتبر 2009 وی به قید وثیقه از زندان آزاد شد، اما در سوم مارس 2010 و در جریان موج دستگیری مدافعان حقوق بشر او بار دیگر دستگیر گردید.
در حین دستگیری دفعه دوم، گویا وی مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی قرار گرفته است. عابدینی نصر چهار روز پس از دستگیری به زندان اوین منتقل شد و طبق گزارش های موجود در زندان با وی بدرفتاری شده است. سه ماه بعد از آن ماموران امنیتی او را به زندان کارون اهواز منتقل کردند و در سپتامبر 2010 باردیگر وی را به اوین برگرداندند.
در 29 مارس 2010 به وکیل ابوالفضل عابدینی نصر اطلاع داده شد که موکل وی به جرم شرکت در یک "سازمان غیر قانونی" و "تماس با دولت های دشمن" به دو 5 سال زندان محکوم شده است.
علاوه برآن به جرم مصاحبه با رسانه های خارجی به یکسال زندان محکوم شده است.
به نظر می رسد که اتهامات ابوالفضل عابدینی نصر بخاطر فعالیت و تبلیغ برای "مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران" است.
در مارس 2010 بیش از 30 تن از اعضای این سازمان دستگیر شدند. در ماه مه 2010 دادگاه تجدید نظر عابدینی نصر تشکیل شد و در این دادگاه 11 سال زندان حکم قبلی وی مورد تایید قرار گرفت.
طبق گزارش های رسیده، در ماه مه 2010 عابدینی نصر به جرم "تبلیغ علیه نظام" به یک سال دیگر محکوم شد.
سازمان عفو بین الملل از همه مردم تقاضا می کند که به رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایمیل و یا نامه ارسال کنند و در آن بر آزادی بدون قید و شرط ابوالفضل عابدینی نصر تاکید شود.
هم چنین در نامه و ایمیل تقاضا شود که در مورد گزارش های مربوط به ضرب و شتم ابوالفضل عابدینی تحقیقات کامل، بی طرفانه و فوری صورت گیرد و از مقامات جمهوری اسلامی خواسته شود که عاملین شکنجه و اذیت و آزار ابوالفضل عابدینی نصر بی درنگ و در یک دادگاه عادلانه محاکمه شوند.
عفو بین الملل در بیانیه خود از همگان خواسته است تا متن خود را به زبان های فارسی، انگلیسی و یا آلمانی به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه و همزمان یک کپی از متن خود را به آدرس سفارت جمهوری اسلامی در همان کشوری که در آن زندگی می کنید، ارسال نمایند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر