۱۳۹۰ تیر ۹, پنجشنبه

سایت مشايی: حماقت اقتدارگرایان عین سیاست آنهاست

سایت دیگربان: سایت «هفت صبح» طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها را «حماقت اقتدارگرایان» نامید و روزنامه خراسان نیز اعلام کرد یک مقام عالی اجرایی با اجرای این طرح مخالفت کرده است.
سایت «هفت صبح» نزدیک به احمدی‌نژاد٬ روز چهارشنبه (هشتم تیر) به نقل از یک کار‌شناس علوم اجتماعی نوشت: «حماقت اقتدارگرایان در حال تبدیل به سیاست اجرایی اداره امور مملکتی است.»
به گفته این کار‌شناس «اقتدارگرایان در مواجهه با پدیده‌های اجتماعی به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویا سیاستشان به جای دیانت، عین حماقتشان است.»
وی افزوده که «جداسازی دختران و پسران در دانشگاه‌ها نه تنها بویی از دیانت نبرده بلکه جز حماقت، نام دیگری نمی‌توان بر آن نهاد.»
این کارشناس اضافه کرده است: «این قبیل طرح‌ها نه تنها کارایی نخواهد داشت بلکه در ‌‌نهایت به بدنام کردن دین در داخل و ایرانیت در خارج خواهد انجامید.»
روزنامه خراسان نیز در شماره امروز خود بدون آنکه به نام احمدی‌نژاد اشاره کند٬ نوشته که وی با اجرای این طرح در دانشگاه‌ها مخالفت کرده است.
طرح جنجال برانگیز تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها قرار است از مهر ماه امسال به طور رسمی در برخی دانشگاه‌های کشور به اجرا گذاشته شود.
وزارت علوم از سال گذشته به صورت محدود اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها را آغاز کرده است.
تیم احمدی‌نژاد در شرایطی با اجرای این طرح مخالفت می‌کند که در دو سال گذشته کامران دانشجو وزیر علوم بارها از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها دفاع کرده بود.
به نظر می‌رسد تیم احمدی‌نژاد در رویارویی با علی خامنه‌ای تلاش می‌کند با اتخاذ چنین مواضعی حمایت بخش‌هایی از طبقه متوسط و معترضان به وضعیت موجود را به دست آورد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر