۱۳۹۰ تیر ۷, سه‌شنبه

اولین حوزه در دانشگاه خواجه نصیر راه اندازی شد


معاون فرهنگی وزیر علوم چندی پیش از بخشنامه ‌ایجاد حوزه ‌‌علمیه در دانشگاهها خبر داده بود. اکنون نیز یک مقام مسئول در دانشگاه خواجه نصیر اعلام کرد دانشجویان این دانشگاه و ۲۷ دانشگاه دیگر می توانند همزمان در دوره های اسلامی تحصیل کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دانشجویان علاقه مند به تحصیلات حوزوی می توانند هم زمان و در کنار تحصیلات دانشگاهی شان، در این دوره ها شرکت کنند.
حجت الاسلام حجت کاشفی مدیر حوزه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در این رابطه می گوید:«پیش از این در سال ۷۷ قرار بود برای تحصیلات حوزوی دانشجویان دانشگاههای کشور تاسیس شود که بعد از چند سال به علت تقاضای بیشتر متقاضیان دانشجو این شرایط فراهم شد تا امکان تحصیلات حوزوی در دانشگاههای کشور مهیا شود.»
کاشفی از راه اندازی این مرکز در ۲۷ دانشگاه کشور نیز خبر داد و در ارتباط با شرایط شرکت در دوره های تحصیلات حوزوی اسلامی در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار داشت: دانش آموختگان و دانشجویان می توانند از هر زمانی که می توانند اعلام آمادگی کنند و با شروع ترم تحصیلی در کلاسهای حوزوی که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته برگزار می شود، شرکت کنند.
این کلاس ها برای دانشجویان هزینه ای ندارد و هر دانشجو می تواند با دریافت ۶۶ واحد درسی در ۶ ترم این دوره را به پایان برساند و در هر ترم ۱۱ واحد به دانشجویان ارائه می شود.
استان‌های سمنان، آذربایجان شرقی و مرکزی به تازگی طرح ایجاد حوزه‌های علمیه دانشجویی را تکمیل کرده‌اند و اجرایی می کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر