۱۳۹۰ تیر ۸, چهارشنبه

حادثه مرگبار در پالایشگاه نفت تهران


با گذشت چند هفته از حادثۀ مرگبار پالایشگاه آبادان، این بار در پالایشگاه نفت تهران نیز، حادثه ای دیگر بوقوع پیوست، که در نتیجه گروهی کشته و زخمی شدند.

به گزارش مهر، سخنگوی شركت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با تشریح جزئیات حادثه سه شنبه در پالایشگاه نفت تهران، اعلام كرد: متاسفانه در این حادثه دو نفر از مهندسان این مجموعه كشته شده‌اند.
سید علی اصغر حسینی با تاكید بر اینكه حادثه سه شنبه پالایشگاه نفت تهران (شهید تندگویان) بر اثر سقوط بار چرثقیل در حین انجام آزمایشهای فنی به وقوع پیوسته است، گفت: این حادثه در طرح بهینه سازی و بهبود كیفیت فرآورده های نفتی در پالایشگاه نفت تهران ایجاد شده است.
سخنگوی شركت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با بیان اینكه متاسفانه در این حادثه كه ساعت 15 و 30 دقیقه عصر امروز سه شنبه به وقوع پیوست، دو نفر از كاركنان حاضر در محل حادثه به رحمت خدا رفتند، تصریح كرد: بر این اساس، آقایان مهندس نجات طولانی و مهندس سید محمد حسین رحمانیان كشته شده‌اند، ضمن آنكه دو نفر از مجروحان به بیمارستان منتقل شده‌اند.
این مقام مسئول در پایان با تاكید بر اینكه هم اكنون با ایجاد یك كارگروه دلایل ایجاد این حادثه در حال بررسی است، تاكید كرد: در حال حاضر مداوای مجروحان در بیمارستان در حال انجام است.
گفتنی است سوم خرداد ماه نیز، انفجار و آتش سوزی مرگباری در پالایشگاه آبادان که در جریان برگزاری مراسم افتتاح طرح بنزین سازی توسط محمود احمدی نژاد رخ داد، گروهی کشته و زخمی شدند.
بعد از آن حادثه نمایندگان مجلس خاطرنشان کردند نسبت به عدم افتتاح زودهنگام این بخش از پالایشگاه هشدار داده بودند، اما دولت این افتتاح را در برنامه سفر محمود احمدی نژاد قرارداده بود که به گفته سخنگوی کمیسیون انرژی با وجود تمام این هشدارها، هنوز قصد دولت از این افتتاح زودهنگام مشخص نیست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر