۱۳۹۰ تیر ۷, سه‌شنبه

پایان تحصن پنج روزه دانشجویان دانشگاه شهید عباسپور/ دستیابی به خواسته ها و احتمال احضار دانشجویان به کمیته انضباطی
تحصن گسترده دانشجویان دانشگاه صنعت آب و برق(شهید عباسپور)در اعتراض به عدم تخصیص خوابگاه های تابستانه، در حالی به پایان رسیده که علی رغم موفقیت دانشجویان در دستیابی به خوابگاه، احتمال احضار دانشجویان متحصن به کمیته انضباطی دانشگاه ها وجود دارد.

به گزارش دانشجونیوز، دیروز صبح با حضور بیش از 200 نفر از دانشجویان دختر و پسر، تحصن وارد روز پنجم خود شد با وجود قول های مسئولین نسبت به حضور ریاست دانشگاه در بین دانشجویان پس از چهار روز غیبت باز هم دکتر افضلیان جرأت ورود به دانشگاه را پیدا نکرد.


بر اساس این گزارش، دانشجویان معترض به رفتارهای غیر مسئولانه ریاست دانشگاه با عصبانیت وارد ساختمان اداری شدند و شعارهایی را علیه مسئولین سر دادند.
این گزارشات می افزاید، پس از آن با فشارهای پشت پرده ای که به مسئولین دانشگاه وارد شد رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه صنعت آب و برق به همراه معاونین ریاست دانشگاه وارد جلسه شده و آقای دکتر یادآور نیکروش ریاست سابق دانشگاه (سمت فعلی ریاست دانشکده ی انرژی) را به عنوان نماینده ی تام الاختیار رئیس دانشگاه در مسئله ی خوابگاه تابستانی به دانشجویان معرفی نمودند.
ساعت 13:30 نمایندگان دانشجویان که شامل آرش محمودی(دبیر فعلی شورای صنفی)، حسین زنگوئی(دبیر اسبق شورای صنفی)،محمود مزرجی نژاد(از اعضای سابق شورای صنفی)،سروش شاه آبادی(نماینده ی دانشجویان کارشناسی ارشد)، پروانه ی باقری و مهسا نورمحمدی(نماینده ی دانشجویان دختر متحصن) بودند به همراه نماینده ی تام الاختیار ریاست دانشگاه و حجت الاسلام نبوی مسئول نهاد رهبری دانشگاه جلسه ی تصمیم گیری پیرامون مسائل اخیر را آغاز نمودند.
بر پایه این گزارشات، در این جلسه اختصاص خوابگاه تابستانی به دانشجویان و همچنین برخی دیگر از مسائل صنفی مطرح شده و به تصویب حاضرین رسید.
گفتنی است که دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پس از یک تجمع چند دقیقه ای توانستند مسئول مربوطه را در جمع خود حاضر کرده و به خواسته های خود دست یابند.
در پایان جلسه طولانی که حدود 10 ساعت به طول انجامید، مهمترین مشکل نمایندگان دانشجویان که تعهد مسئولین به عدم، برخورد انضباطی با متحصنین بود طبق بند ذیل توسط دکتر نیکروش پیشنهاد گردید:
بند 11: مدیریت دانشگاه نسبت به معرفی متحصنین به کمیته ی انضباطی اقدام نخواهد کرد مگر ایشان شاکی خصوصی داشته باشند.
تصویب این بند در حالی بود که این مسئله به شدت مورد انتقاد نمایندگان دانشجویان قرار گرفت زیرا از پیش شاکی های خصوصی برای شکایت از دانشجویان و لیدرهای تحصن در نظر گرفته شده بود.
پس از آن حراست دانشگاه بدون هماهنگی قبلی با ورود به جلسه و اصرار به خاتمه ی آن سبب پایان یافتن این جلسه و برانگیختن عصابانیت نمایندگان متحصنین گردید. گفتنی است یکی از مصوبات جلسه که تعطیلی خوابگاه در هفته ی آینده بود با فشار حراست دانشگاه به دلیل برگزاری کنکور سراسری به چهارشنبه این هفته انتقال داشت.
گزارشات از دانشگاه شهید عباسپور حاکی از آن است که نمایندگان دانشجویان پس از خروج از جلسه در ساعت 23:30 در بین متحصنین حضور پیدا کرده نتیجه ی جلسه را اعلام نمودند. که به وجود مناسب نبودن شرایط واگذاری خوابگاه بند آخر این مصوبه (بند 11) به شدت توسط دانشجویان متحصن محکوم گردید و همه ی متحصنین خواستار پاره کردن مصوبات و ادامه ی تحصن گشتند ولی با توجه به تعهد نمایندگان دانشجویان به مسئولین مبنبی بر خروج از ساختمان ریاست، به درخواست آن ها پس از 5 روز از تحصن خارج شدند.
خبرهای واصله حاکی از این است که لیستی برای احضار و صدور احکام به کمیته ی انضباطی تهیه شده است که نمایندگان دانشجویان حاضر در جلسه و همچنین حمید مختاری(فعال صنفی) و عماد درویشی از لیدرهای متحصنین از جمله افراد تشکیل دهنده ی این لیست می باشند.
شایان ذکر است که دانشجویان تصمیم دارند امروز با امضای طومار و تجمع در دانشگاه خواستار حذف جمله ی دوم بند 11 شوند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر