۱۳۹۰ شهریور ۱۷, پنجشنبه

ترس همه گیر شده از تهدید امنیتی انتخابات

article picture


اجلاس دوره ای مجلس خبرگان روز سه شنبه گذشته برگزار شد. به نوشته منابع رژیم، مهدوی کنی که ریاست این نشست را به عهده داشت، "پس از ورود رفسنجانی رسمیت جلسه را اعلام کرد". آنچه از نشست روز اول به بیرون درز کرده نشان می دهد که این مجلس به هرچیزی پرداخته است الا وظیفه خود که همانا نظارت بر رهبر جمهوری اسلامی است.
مهدوی کنی در نطق افتتاحیه خود به تمجید از شیوه رهبری خامنه ای پرداخت و آنرا باعث الگو شدن رژیم در میان کشورهای اسلامی دانست. او سپس به خط داده شده توسط خامنه ای یعنی، انتخابات پیش روی مجلس آخوندی که آنرا "تهدید امنیتی" دانسته پرداخت و به جناح اصولگرایان توصیه کرد برای مخدوش نشدن انقلاب با یکدیگر وحدت کنند. او که از موازی کاری پس از مدتها تلاش برای شکل دادن به جریان موسوم به جبهه متحد اصولگرایی ناراضی بود گفت: "گاهی احساس می شود که برخی از گروه ها نمی خواهند وحدت را حفظ کنند."

وی در ادامه گفت: "ائتلاف این نیست که هرچه شما بگویید ما قبول کنیم یا هرچه ما بگویم شما بپذیرید. مثل مجلس باید نظر جمع را محترم بدانیم و همه انقلابیون این نصیحت را بپذیرند که با هم کار کنیم و اگر با هم باشیم موفق‌تر خواهیم بود."

نگرانی مهدوی کنی از چند دستگی در اردوی قدرت و کشاکش پیش رو در جملات او کاملن مشخص است.
در ادامه این جلسه حیدر مصلحی سخنرانی کرد و در مورد انتخابات و تهدید امنیتی آن برای رژیم هشدار داد. مصلحی ادعا کرد که "جریان فتنه" و "جریان انحرافی" با ائتلاف در صدد به دست گرفتن کرسی ریاست جمهوری و کرسیهای مجلس آخوندی هستند. او که نگرانی خود از این موضوع را مخفی نمی کرد گفت: "وزارت اطلاعات از سطح بالاى هوشيارى برخوردار است و نخواهد گذاشت اين جريانات، انتخابات 12 اسفند (انتخابات مجلس شوراى اسلامى) را به انحراف بكشانند."
اینکه وزیر اطلاعات رژیم ولایت فقیه عملن در مجلس خبرگان خط و نشان بکشد و تهدید کند که اجازه نمی دهد رقبا در چهارچوب قوانین رژیم برنده انتخابات آن شوند، از نوادر اتفاقات این سالهاست. علی خامنه ای و پادوهای او آنچنان عمود خیمه نظام را در تزلزل می بینند که برای همریشان خود شمشیر کشیده اند. برآورد تهدید امنیتی از انتخابات کار را به آنجایی کشانده که مصلحی و دستگاه داغ و درفش علی خامنه ای بی پروا از تغییر نتیجه انتخابات به نفع خود حرف می زنند. این همان کاری است که تا کنون رژیم در خفا انجام می داد اما اکنون دیگر علنی شده و کسی از اعلام آن شرم ندارد.
ترس رژیم استبدادی مذهبی و علی خامنه ای ولی فقیه درمانده آن به اطرافیان خود او رسیده است. این به آن معنی است که در داخل رژیم هیچ کسی به دیگری اطمینان ندارد و هر کسی از بغل دستی خود می ترسد و او را توطیه گر می داند.
نویسنده:جعفر پویه
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر