۱۳۹۰ شهریور ۱۸, جمعه

قریب الوقوع بودن اجرای حکم اعدام حبیب لطیفی و جو امنیتی حاکم بر سنندج

article picture

بعد از گذشت یک هفته از احتمال اعدام " حبیب‎الله لطیفی "هنوز نگرانی‎ها از اعدام این فعال سیاسی همچنان ادامه داشته و وضعیت شهر سنندج امنیتی توصیف شده‎ است.
به گزارش آژانس خبری "کردپا" ، بعد از انتشار خبر قریب الوقوع بودن اجرای حکم اعدام حبیب‎الله لیطفی از سوی خانواده وی و فعالان حقوق بشر، موجی از نگرانی شهر سنندج و اطراف آن را فرا گرفته و شرایط کنونی شهر امنیتی می‎باشد.
دیروز پنج شنبه(17 شهریور)، ساعت دوازده نیمه شب، نیروهای امنیتی دولتی با محاصره زندان مرکزی سنندج اقدام به تفتیش عابران و خودروهای مسیر منتهی به زندان نموده و برخی از این خودروها توسط نیروهای امنیتی متوقف و رانندگان را مجبور به بیرون آمدن از ماشین کرده‎اند.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که گورستان " بهشت محمدی " شهر سنندج در کنترل و محاصر‎ه‎ی نیروهای امنیتی درآمده و موجب ایجاد ترس و نگرانی در بین مردم و خانواده‎ی آقای لطیفی شده‎است.
به منظور پیگیری و اطلاع از آخرین وضعیت این زندانی محکوم به اعدام، آژانس خبررسانی کردپا طی تماسی تلفنی با " مختار زارعی "، فعال سیاسی ساکن سنندج، از شرایط کنونی حبیب‎الله لطیفی جویای خبر شده و آقای زارعی در این رابطه اعلام نمود: به رغم حاکم بودن ترس و نگرانی و شرایط امنیتی در سنندج، تلاش‎ها از سوی خانواده و فعالان حقوق بشر جهت لغو این حکم در حال جریان است.
همچنین مختار زارعی در ادمه‎ی گفتگوی تلفنی با آژانس خبررسانی کردپا اعلام نمود: دیروز پنج شنبه، 17 شهریورماه، خواهر آقای لطیفی با وی ملاقات حضوری داشته و همان روز بنده با حبیب لطیفی تماسی تلفنی داشته‎ام.
زارعی می‎افزاید: تلاش‎هایی جهت لغو حکم اعدام حبیب لطیفی در جریان می‎باشد که به این منظور آقای عبدالجبار کرمی نماینده‎ی شهرهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی و نیز آقای یوسف رشیدی وکیل مدافع حبیب لطیفی به همراه شخصیت‎ها و افراد معتمد شهر سنندج با دادستان عمومی و انقلاب سنندج، اکبر جوهری در ارتباط بوده و ملاقات‎هایی نیز با دستگاه قضایی انجام پذیرفته است.
مختار زارعی در پایان گفتگو اظهار نمود که بیش از این ها هیچ گونه اخبار رسمی منتشر نشده است.
پیشتر و در اوایل دی ماه سال 1389 به خانواده‎ی حبیب‎الله لطیفی اعلام گردیده بود که روز پنجم دیماه حبیب الله لطیفی اعدام خواهد شد، اما به علت اعتراض شدید از سوی فعالان و مدافعان حقوق بشر در ایران و کردستان حکم اعدام این فعال سیاسی و دانشجویی تا اطلاع ثانوی متوقف گردید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر