۱۳۹۰ شهریور ۱۷, پنجشنبه

راههای عبور و مرور بسوی سروستان بعلت حضور گسترده دراویش مسدود شده است

article picture

به گزارش خبرنگار درویشان آنلاین از سروستان ، گزارشها از حرکت گسترده پیروان طریقت گنابادی از شهرستانهای اطراف استان فارس به سوی سروستان برای شرکت در مجلس درویشی روزهای پنجشنبه ، حکایت دارد.
بدنبال بروز درگیری میان طلبه بسیجی ها و دخالت نیروهای نظامی انتظامی و سپاه استان فارس و تیراندازی به سوی دراویش گنابادی ساکن شهرستان کوار از توابع استان فارس ، طی روزهای اخیر شمار بسیاری از پیروان این طریقت مورد اصابت گلوله جنگی قرار گرفته و بشدت مجروح شده و شماری دیگر نیز بازداشت شده اند.
شهید جاوید درویش وحید بنانی بدنبال این درگیری در اثر اصابت گلوله نیروهای مسلح جان به جان آفرین تسلیم کرد .
به همین مناسبت قرار بود امروز مجلس ترحیمی برای نامبرده در حسینیه دراویش گنابادی ساکن سروستان برگزار شود که این اقدام با ممانعت ماموران امنیتی - اطلاعاتی مواجه گردید.

نیروهای امنیتی با حضور در مجلس دراویش ، خواهان ارائه اجازه برگزاری مراسم عبادی دراویش در آن مکان شده و گفتند : «شما با کدام مجوز اقدام به برگزاری مجالس عبادی می کنید؟»
پیرو بازخواست از برگزارکننده مجالس درویشی مبنی بر برگزاری مراسم عبادی دراویش که بطور مرسوم شبهای سه شنبه و جمعه در سراسر ایران برگزار میشود ، از نامبرده خواستند تا روز شنبه خود را به اداره اطلاعات این شهرستان معرفی کند.
به گفته شاهدان عینی تردد بیشمار ماشین پیروان طریقت نعمت اللهی گنابادی برای حضور در مراسم ترحیم وحید بنانی و شرکت در مجلس درویشی روزهای پنجشنبه موجبات مسدود شدن راههای عبور و مرور را فراهم آورده است.


در پی برخورد نیروهای بسیجی با گروهی از درویشان سلسله نعمت اللهی گنابادی در شهرستان کوار فارس ، شامگاه یکشنبه وحید بنانی بر اثر اصابت گلوله ماموران بشدت زخمی و در بیمارستان نمازی شیراز درگذشت. پیکر این درویش تحت تدابیر شدید امنیتی در سروستان یکی از توابع استان فارس - زادگاهش - به خاک سپرده شد.

گزارش دریافتی از :انجمن جهانی پاسداشت ازحقوق بشر در ایران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر