۱۳۹۰ شهریور ۱۷, پنجشنبه

خامنه‌ای، خود را فقیهی عادل و کلیددار نظام خواند

article picture

رهبر جمهوری اسلامی امروز در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان گفت: «ولایت مطلقه فقیه یعنی انعطاف پذیری دستگاه ولایت. ...آنها می گویند ولایت مطلقه یعنی كشور بر اساس میل فقیه عادل حركت كند در حالیكه فقیهی كه عادل است نمی تواند به میل خود عمل كند...مطلقه یعنی در دستِ كلیددار اصلی نظام، حالت انعطافی وجود دارد كه می‌تواند هر جا لازم شود مسیر را تصحیح و تكمیل كند.»
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رهبری، آیت الله خامنه‌ای، امروز در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان به تبیین «ولایت فقیه» پرداخت.


او گفت: « بُعد مهمی از مفهوم اطلاق كه ابتدا در قانون اساسی نبود و امام به ولایت فقیه منضم و اضافه كردند به همین مسئله باز می گردد. ولایت مطلقه فقیه یعنی انعطاف پذیری دستگاه ولایت. و معنای این مسئله این است كه مجموعه دستگاههای تصمیم ساز و تصمیم گیر كه رهبری در رأس آنها قرار دارد بطور دائم با انتخاب آنچه درست تر و كامل تر است، خود را بطور مدام متحول كنند و با تكمیل نظام سازی، كشور را به پیش ببرند. آنها می گویند ولایت مطلقه یعنی كشور بر اساس میل فقیه عادل حركت كند در حالیكه فقیهی كه عادل است نمی تواند به میل خود عمل كند.»
آیت‌الله خامنه‌ای در باره مفهوم «مطلقه» گفت: «مطلقه یعنی در دستِ كلیددار اصلی نظام، حالت انعطافی وجود دارد كه می تواند هر جا لازم شود مسیر را تصحیح و تكمیل كند.»
خامنه‌ای، انعطاف را معادل کوتاه آمدن ندانست و گفت: «برداشت خطرناكی كه باید از آن بر حذر بود اشتباه گرفتن انعطاف با انحراف و كوتاه آمدن در مقابل فشارهای بیرونی است... نباید بخاطر فشارهای سیاسی ـ تبلیغاتی دشمنان قسم خورده اسلام و ایران، در هیچ مسئله‌ای، از اصول و مبانی كوتاه آمد و در چارچوب های غربی حركت كرد چرا كه این مسئله تجدید نظر و انحراف است نه انعطاف.»
۱۷ شهریور ۱۳۹۰ /مهمان سایت خودنویس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر