۱۳۹۰ شهریور ۱۶, چهارشنبه

محاکمه مجدد ژیلا بنی‌یعقوب در مجتمع کارکنان دولتژیلا بنی‌یعقوب روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس به اتهام توهین به رییس جمهوری و مقامات برای دومین بار در این دادگاه محاکمه شده است.

به گزارش خانه حقوق بشر ایران این پنجمین دادگاهی است که برای این روزنامه‌نگار در طول دو سال گذشته برگزار می‌شود.
ژیلا بنی یعقوب پس  از حوادث انتخابات ۸۸ به ترتیب در شعبه ۱۰۵۴دادگاه عمومی تهران ،شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب و شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران و شعبه ۱۰۵۷کارکنان دولت محاکمه شده است.
وکیل وی فریده غیرت بعد از برگزاری جلسه قبلی دادگاه در فروردین ماه گفته بود: «موارد اتهامی موکلم به مقالات منتشره در وبلاگ شخصی اش مستند شده است. من به اتفاق موکلم در دادگاه حاضر شدیم و در برابر هر دو اتهام مطرح شده دفاع کردیم.
قرار شده است که در هفته‌های آتی حکم این دادگاه اعلام شود.
ژیلا بنی یعقوب پس  از حوادث انتخابات ۸۸به ترتیب در شعبه ۱۰۵۴دادگاه عمومی تهران ،شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب و شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران و شعبه ۱۰۵۷کارکنان دولت محاکمه شده است.
این روزنامه نگار ۳۸ ساله ایرانی در سال ۱۳۸۸ برنده جایزه بین المللی شجاعت در روزنامه نگاری از بنیاد بین المللی رسانه های زن و همچنین برنده «جایزه جهانی آزادی بیان» شد. وی همچنین در سال ۱۳۸۹ جایزه ویژه «آزادی بیان» سازمان گزارشگران بدون مرز را از آن خود کرد.
ژیلا بنی یعقوب در ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ در جریان پیامدهای اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران به همراه همسرش، بهمن احمدی امویی بازداشت شد که پس از شصت روز با وثیقه آزاد و در خرداد ۱۳۸۹ از سوس دادگاه انقلاب اسلامی به یک‌سال حبس تعزیری و ۳۰ سال محرومیت از شغل روزنامه‌نگاری محکوم شد.
خبر نامه ملی ایران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر