۱۳۹۰ شهریور ۱۶, چهارشنبه

فرماندهی ه.ر.ک: حملات با تقدیم چند شهید در هم شکستند

semko-bane


فرماندهی کل نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک در رابطه‌ با جنگهای چند روز اخیر بیانیه‌ای صادر کرد.
ه.ر.ک می‌گوید پیروزی در حماسه‌ قندیل نتیجه ‌مقاومت شهیدان بود. در این بیانیه‌ فرماندهی کل نیروهای شرق کردستان مشخصات گریلاهای جانباخته ‌را اعلام کرده و افزوده ‌است که‌ گریلا مجید کاویان با کد سمکو معاون فرماندهی گریلاهای ه.ر.ک نیز یکی از این جانباختگان است.
فرماندهی کل نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک در مورد حملات اخیر ایران و مقاومت گریلاها بیانیه‌ای را تحت عنوان "حماسه ‌قندیل حاصل مقاومت شهداست"منتشر کرد.
در این بیانیه‌ آمده‌است:
جمهوری اسلامی ایران طی دو مرحله‌ حملات گسترده‌ی‌ نظامی، با استفاده ‌از شمار زیادی از نیروها و همچنین بکار گیری انواع سلاحهای سنگین و تکنولوژی پیشرفته ‌سعی در نابودی جنبش آزادیخواهی ملت کرد در شرق کردستان را داشت. اما هر دو مرحله ‌این تهاجمات با روحیه ‌آپوئیستی گریلاهای نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک و با تقدیم چندین شهید پیشاهنگ و قهرمان در هم شکسته‌ شد. 


پرچمداران این پیروزی تاریخی خلقمان، شهیدان قهرمان حماسه‌ باشکوه قندیلند.
ه.ر.ک در ادامه ‌بیانیه و در رابطه‌ با نحوه‌ جانباختن گریلا مجید کاویان‌ می‌گوید: روز شنبه دوازدهم شهریورماه و در دومین مرحله‌ از حملات اشغالگرانه سپاه پاسداران به ‌قندیل فرمانده گریلا مجید کاویان با کد رفیق سمکو و جانشین فرماندهی کل نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک در حال فرماندهی عملیات در کوتامان همراه با گریلا روژهات بوتان به‌ طور اتفاقی در اثر اصابت ترکش توپ به ‌درجه‌ رفیع شهادت نائل آمدند.
فرمانده سمکو متولد سال 1982 شهر بانه ‌در شرق کردستان بود و در سال 1999 و در پی توطئه ‌بین المللی علیه ‌رهبر ملت کرد عبدالله‌اوجالان به‌ صفوف گریلا پیوسته‌ بود. رفیق سمکو همچون مبارزی خستگی ناپذیر و ملی در مناطق درسیم و دریای سیاه با دشمنان نبرد کرده ‌بود. این فرمانده شهید در راستای پیروزی، اراده ‌آزادیخواهی و دفاع مشروع ملت کرد در شرق کردستان در صفوف ه.ر.ک جای گرفت و بواسطه ‌تجارب فراوان و شخصیت والا به‌ جانشینی فرماندهی نیروهای شرق کردستان منصوب شده ‌بود.
فرماندهی کل نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک در بیانیه‌ خود اینچنین از نقش فرمانده جانباخته ‌سمکو کاویان می‌گوید:
شهید سمکو در تمامی مرحله ‌اول حملات اشغالگرانه ‌سپاه پاسداران به ‌جنوب کردستان همچون فرمانده و هماهنگ کننده مقاومت حماسی قندیل در منطقه ‌جاسوسان در درهم شکستن حملات و توطئه‌های دشمن علیه‌ ملت کرد نقش اصلی را ایفا و در مرحله ‌دوم نیز درحالیکه‌ عملیات را فرماندهی می‌کرد، در منطقه‌ کوتامان به درجه‌ رفیع شهادت نائل گشت.
فرمانده شهید رفیق سمکو نمونه‌ بارزی بود از یک فرمانده انقلابی ه.ر.ک که‌ با سرمشق قرار دادن فرهنگ و اخلاق آپوئیستی در زندگی و شخصیت خود ، با پیشاهنگی و فداکاری در تمامی عرصه‌های زندگی و جنگ و مبارزات ، سمبل کرد آزاد و با اراده‌ بود.
شهید سمکو تأثیر فلسفه‌ آپوئیستی و روح تسلیم ناپذیر در شخصیت جوانان شرق کردستان را نمایندگی می‌کرد. وی همچون یک انقلابی واقعی خلق کرد رمز آرامش و فدایی بودن در مسیر حیاتی آزاد و عزتمند بود.
فرمانده شهید رفیق سمکو در عرصه‌ جنگ مقاومت ، منشاء استقامت و قدرت برای رفقا و همسنگران و سمبل کین و نفرت در برابر بندگی و اسارت و در برابر دشمنان خلق بود.
رفیق سمکو رمز اسلوب فرماندهی گریلا و همیشه‌ در صف مقدم حضور داشت و پیشاهنگ بود.
در واقع نیروهای شرق کردستان در مراحل حماسه ‌قندیل با تقدیم شهیدان فرمانده سمکو و عگید، موفقیت اسلوب فرماندهی گریلا و آپوئیست را در شرق کردستان به اثبات رساندند.
مهمترین نکته‌ در این کارزار میزان اراده ‌و ارتقای هر چه‌ بیشتر سطح مقاومت از سوی نیروهایمان پس از شهادت این رفیق فرمانده بود. سطح عالی قهرمانی رفقایمان و درهم شکستن حملات اشغالگرانه‌ دشمن و پیروزی در حماسه ‌قندیل بیانگر درک فلسفه‌ شهادت از سوی اعضا و گریلاهای پژاک است.
پیروزی در حماسه ‌قندیل حاصل فرماندهی و روح مقاومت و فدائیانه‌ و شهادت شهید سمکو و شهید روژهات و دیگر شهدا بود. به‌همین سبب شهید سمکو را همچون رمز پیروزی حماسه‌ قندیل و روح مقاومت در مبارزات ملت کرد میدانیم.
در ادامه ‌بیانیه ‌ه.ر.ک چنین آمده ‌است:
در این مرحله‌ حساس که ‌حزبمان پژاک در جهت مصالح عالی ملی کرد اعلام آتش بس نموده ‌است، باید بر این نکته ‌توجه ‌داشت که ‌موفقیت گریلا در نتیجه‌ موفقیت فرماندهی گریلا و فرماندهی داهیانه ‌شهیدانی چون رفیق سمکو بوده‌ و بیانگر میزان قدرت و توان حزب ، گریلا و خلق در راستای نیل به ‌مرحله‌ چاره‌یابی دمکراتیک و حل مسائل کرد است.
ه.ر.ک با تقدیم شهیدانی همچون رفیق سمکو ثابت کرده‌ که‌ همیشه‌ در بالاترین حد آمادگی جهت بکارگیری حق دفاع مشروع و حفظ ارزشها و دستاوردهای خلقمان است.
ما در وصف شخصیت فرمانده شهید سمکو می‌گوئیم که ‌تنها کسانیکه‌ از حیات و مقاومتی باشکوه برخوردارند، توانایی صلحی سرفراز و شرافتمندانه ‌را دارند. ما به‌ عنوان نیروهای شرق کردستان شیوه‌ زندگانی و فرماندهی شهید سمکو را همچون سرمشق فرماندهی گریلا قرار داده‌ و با احترام به ‌روح حماسه ‌قندیل و مقاومت شهید سمکو و تداوم راه وی، با تمامی شهدایمان تجدید پیمان می‌کنیم.
ه.ر.ک در پایان بیانیه ‌خود چنین آورده ‌است:
در خاتمه ‌مراتب تسلیت خود را به ‌رهبر آپو و تمامی گریلاهای حزبمان و خانواده‌ شهیدان و بویژه‌ خانواده‌ فرمانده شهید رفیق سمکو و تمامی خلق کرد اعلام داشته ‌و خواهان ادامه‌ راه این فرمانده شهید از سوی جوانان کرد در همه ‌بخشهای کردستان هستیم.
نوروز تی وی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر