۱۳۹۰ شهریور ۱۵, سه‌شنبه

ضرب و جرح وحشیانه یک زن جوان زندانی در زندان قرچک ورامین

article pictureبنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"یورش به زنان زندانی زندان قرچک ورامین و مورد ضرب و جرح قرار دادن آنها
روز دوشنبه 14 شهریور ماه زندانی سوگند جهانی 23 ساله محکوم به اعدام که نزدیگ به 4 سال است در زندان بسر می برد مورد یورش باند مافیایی زندان قرار گرفت و وحشیانه مورد ضرب و جرح قرار گرفت. او در اثر ضربات وحشیانه از چند ناحیۀ زخمی گردید وآثار کبودی بر اکثر نقاط بدنش عیان است.باند مافیایی زندان او را تهدید به قتل کرده اند و خطر جدی جان این زندانی جوان را تهدید می کند.
زندانی سوگند جهانی نسبت به برخوردهای وحشیانه،اجحاف و بی عدالتیها که زندان روی می دهد اعتراض نموده بود و این مسئله باعث شد که مورد غضب مسئولین زندان قرار گیرد .
یکی از زنان پاسدار بنام امینه افروز که مسئول واحد فرهنگی زندان می باشد خود از دستور دهندگان و شرکت کنندگان در این حمله بود.باند مافیایی زندان خانم جهانی را گرفته بودند و امینه افروز وحشیانه او را آماج ضربات خود قرار می داد.
به نظر می آید موج جدید یورش به زندانیان بی دفاع برنامه ریزی شده است که به ترتیب به اجرا گذاشته می شود.هدف از این برخوردهای وحشیانه ایجاد رعب و وحشت در بین زندانیان و جامعه می باشد.
باندهای مافیایی در زندان عامل اصلی توزیع مواد مخدر و سرکوب زندانیان معترض هستند.این باندها با دست باز مواد مخدری که توسط مسئولین زندان وارد زندان می شود به فروش می رسانند و حتی زندانیان جوانی که تازه وارد زندان می شوند به صورت مجانی مواد مخدر در اختیار آنها قرار داده می شود تا آنها را به دام اعتیاد و فساد بکشانند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، سرکوب بی دفاع زندانیان زن ،ورود مواد مخدر به درون زندان و به اعتیاد کشاندن زنان جوان را محکوم می کند و از سازمانها مدافع حقوق بشر و زنان جهان خواستار اعتراض به اعمال قرون وسطایی در زندانها ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
15 شهریور 1390 برابر با 06 سبتامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر