۱۳۹۰ مهر ۲, شنبه

تداوم بی خبری از وضعیت مدیران و پرسنل بازداشتی سایت مجذوبان نور


در ادامۀ بازداشت و اِعمال فشار بر دراویش و همچنین بی‌خبری از وضعیت بازداشت شدگان وقایع اخیر و علی رغم اینکه نزدیک به سه هفته از بازداشت مدیران و پرسنل سایت مجذوبان نور می‌گذرد، اما همچنان از وضعیت این افراد اطلاعی در دست نیست و تا کنون با خانواده‌‌های خود نیز هیچ ملاقات و تماسی نداشته‌اند.
به گزارش هرانا و بر اساس گزارش تارنمای جرس، وکلا و مدیران و پرسنل بازداشتی سایت مجذوبان در طول دورهٔ بازداشت به شدت تحت فشارهای جسمی و روحی برای پذیرش اتهامات واهی از جمله اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های مخالف نظام بوده‌اند و خانوادهٔ وی در پی مراجعات مکرر خود به مراجع قضایی هیچ پاسخی از مسولان دریافت نکرده‌اند. 


این گزارش می افزاید: هم‌چنین وکلا و مدیران و پرسنل بازداشتی از حق داشتن وکیل و ملاقات با خانواده نیز محروم بوده‌اند. ماموران امنیتی با سلب کلیهٔ حقوق قانونی و انسانی، آنان را تحت فشار گذاشته تا بتوانند سناریو دلخواه خود را با تداوم این فشار‌ها برای آن‌ها تحمیل کنند.
این در حالی است که خانواده افراد بازداشتی‌ از جمله خانواده‌های امیر اسلامی و حمیدرضا مرادی که نتوانسته‌اند هیچ گونه اطلاعاتی از وضعیت سلامت عزیزانشان به دست آورند، نگران آن هستند که آن‌ها در بازداشتگاه «تحت شکنجه و بد رفتاری» باشند و این در حالیست که این دو درویش زندانی دارای بیماری شدید قلبی می‌باشند و نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند.
در ادامه این گزارش آمده است، همچنین همسر علیرضا روشن از بی‌اطلاعی کامل از وضعیت همسرش علیرضا روشن از ۱۳ شهریور که وی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است اظهار نگرانی نموده است.
گفتنی است نیروهای امنیتی در مورخ ۱۳ شهریور موجی گسترده از بازداشت‌ها را بر علیه دراویش آغاز کرده بودند، که اسامی تنی چند از این افراد عبارتند از:

حمیدرضا مرادی سروستانی
رضا انتصاری
علیرضا روشن
علی کرمی
مهدی اسنالو
مهدی حسینی
علی آسترکی
مصطفی عبدی
مهران رهبری
نصرت طبرسی
علی معظمی
شایان ذکر است، طی هفته گذشت، فرزانه نوری، یکی از دراویش گنابادی نیز، در شهر شیراز بازداشت شد و همزمان فرشید یداللهی فارسی، یکی دیگر از وکلای دراویش گنابادی نیز، دستگیر و به محلی نامعلوم منتقل گردید.
طی هفته‌های اخیر و بعد از حملات مرگبار لباس شخصی‌ها و ماموران امنیتی به دراویش استان فارس، چند تن از دیگر وکلای دراویش گنابادی به نامهای امیر اسلامی، افشین کرم‌پور و امید بهروزی نیز، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و از آن‌ها نیز کماکان خبری در دست نیست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر