۱۳۹۰ شهریور ۲۹, سه‌شنبه

رضا شهابی، کارگر زندانی تحت فشار بازجو و دچارمشكلات جسمی شدید

article picture


بر اساس خبري از يك منبع موثق،رضا شهابي كارگر زنداني در بند 209 زندان اوين به دلیل نامه نگاری های خانواده اش به مقامات قضایی از سوي مامورين اطلاعات تحت فشار قرار گرفته و همچنين به دلیل ایجاد اختلالات عصبی در اوضاع جسمي شهابي مشكلات جديد تري رخ داده است.
يك مامور ِاطلاعات كه از نامه نگاري­هاي شهابي و خانواده­اش به مقامات قضايي ناراضي بوده­ است با مراجعه به رضا و براي تضعيف روحيه­ي او به وي گفته ­است " اين نامه نگاري­ ها هيچ فايده­ اي ندارد.قاضي و مراجع قضايي هيچ كاره­ اند و ما تعيين مي­كنيم كه سرنوشت و احكام افراد به چه شكل باشد".
رضا شهابي كه از 22 خرداد 89 تا كنون و به مدت بيش از 15 ماه است كه در زندان و در حالت بلاتكليف زير فشارهاي مختلف قرار داده شده است در 4 خرداد 90 در شعبه­ ي 15دادگاه انقلاب محاكمه شد و هيچ مستندات و دلايلي براي تاييد اتهامات اعلام شده عليه وي ارائه نشد و انتظار مي­رفت به سرعت حكم تبرئه براي او صادر شده و شهابي آزاد گردد.اما به دليل اينكه رضا به پيشنهاد بازجو مبني بر پذيرفتن و امضا كردن مكتوباتي كه مطابق آن رضا انجام دهنده­ ي برخي اقدامات شمرده مي­شود، تن نداده است توسط بازجو تهديد شده است كه تا مدت ها وي تحت فشار وبلاتكليف در زندان محبوس خواهد شد و به همين دليل و به علت مقاومت رضا و تن ندادن به خواسته ­ها و تسليم نشدن در برابر تهديدات بازجو­ها ،برخلاف انتظار نه تنها تا اين تاريخ براي او حكم برائت صادر نشده بلكه در شرايط سخت روحي و جسمي و تنها به دليل لج كردن بازجو كماكان شهابي در بند 209 زندان اوين محبوس است.اين در حالي است كه بيش از 11 ماه است كه براي آزادي موقت شهابي وثيقه ­ي يكصد ميليون توماني صادر شده است اما با توجه به اينكه مرجع قضايي­اي كه بايد دستور انجام مراحل توديع وثيقه را صادر كند زير نفوذ مامورين اطلاعات از اين اقدام سرباز مي­زند، بازداشت شهابي به طول انجاميده است.
از سويي در اثر ايجاد فشارهاي گوناگون توسط مامورين اطلاعات رضا از نظر اعصاب دچار مشكلات و اختلالاتي شده است و يك پزشك متخصص در زندان براي وي داروهاي اعصاب تجويز كرده و به رضا گفته است " نبايد زياد فكر كني ! تحمل كن،انشاءالله درست مي­شود" !
رضا همچنين درقسمت سمت چپ ِ گردنش دچار عوارضي از جمله آسيب ديدگي اعصاب و درد شده است كه بعد از عكس برداري هنوز علت اين مشكلات به وي اعلام نشده است.شهابي كماكان در ناحيه ­ي كمر و گردن،كبد و كليه ­اش دچار درد و نارسايي است و به شدت از اين موارد رنج مي­برد.
با اين وجود رضا شهابي بارها اعلام كرده­ است كه به هيچ عنوان به اتهاماتي كه پيشنهاد و مقبول مامورين اطلاعات است تن نخواهد داد و كماكان با تاكيد بر دفاع از حقوق كارگران،خواهان اعلام حكم تبرئه و آزادي خود است.
دوستان و اعضاي خانواده ­ي شهابي از كارگران،تشكل ­ها و نهاد­هاي كارگري،رسانه ­ها و مقامات ذيصلاح خواستار شده­ اند كه براي آزادي وي از هيچ كوششي فروگذار نكنند تا به زودي شاهد آزادي رضا شهابي باشيم.

28 شهريور 1390
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر