۱۳۹۰ مهر ۱, جمعه

بازداشت پیام جهانگیر دانشجوی علوم سیاسی

در پی احضار پیام جهانگیری، از سوی اداره اطلاعات شیراز و مراجعه وی به آنجا برای پاسخگویی به سوالاتی، وی دستگیر و روانه زندان شد.به گزارش رهسا نیوز و به نقل از منابع خبری، پیام جهانگیر دانش آموخته ممتاز علوم سیاسی که پس از انتخابات در تاریخ ۱۴ آذر ۸۸ در منزل دستگیر شده و به مدت دو ماه در بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک ۱۰۰، گذرانده بود، صبح امروز طی تماسی تلفنی از اداره اطلاعات مبنی بر پاسخگویی به بعضی سوالات به پلاک ۱۰۰ مراجعه کرده، که در آنجا بازداشت و سپس به دادگاه انقلاب ارجاع داده شد و در آنجا بعد از ابلاغ حکم اجرای محکومیتش، روانه ی زندان عادل آباد شیراز می‌شود.
گفتنی است که اتهامات وی مواردی چون"اقدام علیه امنیت ملی" و "توهین به رهبری" ذکر شده است که به این بهانه‌ها ٬ به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. شایان ذکر است که پیام جهانگیر در حالی به زندان منتقل شد که پرونده ای دیگر در مرحله تجدید نظر دارد. حکم بدوی پرونده ی ذکر شده دو سال حبس تعزیری است.
همچنین لازم به ذکر است که این فعال دانشجویی به رغم کسب رتبه عالی در کنکور کارشناسی ارشد ٬ از ورود به مرحله کارشناسی ارشد بازمانده است.

پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر