۱۳۹۰ مهر ۱, جمعه

احمدی نژاد، باز هم حمله به غرب و باز هم صندلی های خالی +فیلم

article picture


احمدی نژاد روز پنجشنبه آمریکا، اسراییل و غرب را بباد حمله گرفت و آنها را به تحریک جنگ، توسعه نفاق جهانی و گسترش دیکتاتوری متهم کرد.
احمدی نژاد در جریان سخنرانی خود در مجمع عمومی همچنین  آنچه را قدرت های استکباری غرب نامید مسئول رکود جهانی و نا برابری ها اجتماعی دانست.
به گزارش صدای آمریکا ،در حالی که او سخن می گفت، هیات های آمریکا، فرانسه و برخی کشورهای دیگر خارج شدند.
احمدی نژاد همانند سخنرانی های گذشته در سازمان ملل متحد خواهان اصلاح سازمان ملل شد . همچنین نگرش «مدیریت جهانی» برای اداره امور جهان با نقش محدودی برای غرب را مطرح ساخت.
ایران با دولت های اروپایی و دولت اوباما برسی نقش برنامه اتمی آن در تضاد است. احمدی نژاد اغلب از حضور در صحنه بیین المللی برای درخواست کاهش نفوذ غرب در هدایت نگرانی های جهانی استفاده می کند.
سخنرانی احمدی نژاد پس از آن صورت گرفت که صدها معترض در نزدیک سازمان ملل جمع شدند و ناخوشنودی خود را از حضور او در مجمع عمومی ابراز داشتند.
احمدی نژاد یک روز پس از آزادی دو کوهنورد آمریکایی از زندان سخن گفت.
روز چهارشنبه، مقامات ایران دو کوهنورد آمریکایی، شین بائر و جاش فتال، را با یک وثیقه یک میلیون دلاری، در آنچه احمدی نژاد آنرا یک «ژست انساندوستانه» نامید آزاد کردند. بسیاری از تحلیلگران می گویند هدف از این اقدام ظاهرا این بود که تایید بین المللی از رییس جمهوری در پیشاپیش سخنرانی در نیویورک جلب شود.
احمدی نژاد در حالی سخن می گوید که رهبران اسراییل و فلسطینی در یک اختلاف دیپلماتیکی برسر شناسایی رسمی سازمان ملل متحد از یک کشور فلسطینی درگیر هستند. رهبران فلسطینی آماده می شوند تقاضای عضویت کامل در سازمان ملل متحد را روز جمعه ارائه دهند.
احمدی نژاد روز چهارشنبه به شبکه خبری ای بی سی گفت او از چنین اقدامی حمایت می کند، و اسراییل را یک «دولت اشغالگر و غیر قانونی» نامید.
در این میان، پرزیدنت اوباما روز چهارشنبه به محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی هشدار داد که آمریکا هر اقدام شورای امنیت برای شناسایی یک کشور فلسطینی را وتو خواهد کرد. آقای اوباما جداگانه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل ملاقات کرد و بر تعهد آمریکا به امنیت اسراییل بار دیگر تاکید گذاشت.
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر