۱۳۹۰ شهریور ۳۰, چهارشنبه

سازمان عفو بین الملل : دستگیری وکلا و دراویش گنابادی در ایران را متوقف کنید

article picture


در سوم و چهارم سپتامبر بیش از ۶۰ نفر از دراویش گنابادی در شهرها ی کوار، شیراز و تهران دستگیر شدند. در چهارم سپتامبر حداقل سه‌ نفر از وکلای آنها نیز دستگیر شدند. تمامی‌ آنها در زندان اوین در معرض شکنجه قرار دارند.
در سوم سپتامبر حدود ۶۰ نفر از دراویش گنابادی در کوار از استان فارس بعد از در گیری با نیروهای بسیجی‌ دستگیر شدند.نامهای این دراویش در اختیار عفو بین الملل می‌باشد. پانزده نفر از دستگیر شدگان آزاد شده‌اند ولی‌ ۴۵ نفر دیگر آنها به نقلی به زندان اوین در تهران منتقل شده‌اند. پنج درویش دیگر که در این درگیری مجروح شده بودند اول به بیمارستان و بعدا دستگیر و به زندان اوین منتقل شدند و حق ملاقات فامیل و وکلا از آنها سلب شده است.
در چهارم سپتامبر سه‌ نفر از وکلای دراویش که برای آزادی آنها با حاکم شهر کوار ملاقات کردند به محض ورود به دفتر حاکم شهر دستگیر شده‌اند. وکلا در حال حاضر در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرند. در پنجم سپتامبر دوازده خبر نگار مجذوبان نور از دفترشان بوسیله لباس شخصیها که احتمالا از وزارت اطلاعات بودند نیز دستگیر شدند. مجذوبان نور ارگان اطلاعاتی خبری انترنتی دراویش گنابادی می‌باشد. مامورین در حال حاضر به دنبال مدیر دفتر مجذوبان نور، که مادر ایشان را در ۱۴ سپتامبر در شیراز دستگیر کرده‌اند میباشند. در هفتم سپتامبر مدیر دفتر دیگری به نام مست یار که در تهران می‌باشد باز داشت شد. تمام خبرنگاران در زندان اوین بسر میبرند.
لطفا به زبانهای فارسی، عربی‌،انگلیسی‌ و یا هر زبانی به آدرسهای زیر اعتراض خود را ارسال فرمائید.
Head of the Judiciary
Ayatollah Sadegh Larijani
[care of} Public relations Office,
Number 4, 2 Azizi Street
Vali Asr Ave., above Pasteur Street
Intersection
Tehran
Islamic Republic of Iran
Email: bia.judi@yahoo.comآدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید (in subject
Line: FAO Ayatollah Sadegh Larijani)
Head of Fars Province Judiciary
Mr Zabihollah Khodaiyan
Judiciary of Fars,
Piroozi Street,
Shiraz, Fars Province,
Islamic Republic of Iran
Email: khodaiyan@dadfars.irآدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید
Secretary General, High Council for Human Rights
Mohammad Javad Larijani
High Council for Human Rights
[Care of] Office of the Head of the Judiciary,
Pasteur St., Vali Asr Ave. South of Serah-e Jomhouri, Tehran
1316814737, Islamic Republic of Iran
Email: int aff@judiciary.irآدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید (subject Line: FAO Mohammad Javad Larijani)
Fax: +98 21 3390 4986
منبع http://www.amnesty.org
سه شنبه, 29 شهریور 1390
سایت مجذوبان نــور

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر