۱۳۹۰ شهریور ۲۹, سه‌شنبه

تجمع دوباره فرهنگيان اخراجي در مقابل مجلس ارتجاع

article picture
در اعتراض به اخراج معلمان حق‌التدريسي، گروهي از فرهنگيان حق‌التدريسي صبح امروز ( سه‌شنبه شهريور) در مقابل مجلس تجمع کرده‌‌اند و خواستار بازگشت به کار شدند.
به گزارش خانه ملت صبح روز گذشته تعدادي از معلمان حق‌التدريسي وزارت آموزش و پرورش سراسر کشور در اعتراض به اخراج از مدارس و استخدام افراد غيرمتخصص در مدارس در جلوي درب شمالي مجلس شوراي اسلامي تجمع کردند.
در اين تجمع، فرهنگيان حقاق حق خود را از مجلس شوراي اسلامي و وزارت آموزش و پرورش فریاد کردند.نماينده تجمع‌کنندگان فرهنگي با تأکيد بر اين که فرهنگيان حق‌التدريسي حدود يک ماه است که در مناطق مختلف مانند نهاد رياست جمهوري، وزارت آموزش و‌ پرورش و به‌ويژه مجلس شوراي اسلامي تجمع کرده‌اند، گفت: اين افراد هم‌اکنون با مشکلات معيشتي روبه‌رو شده‌اند. وي با بيان اين که هم‌اکنون افزون‌بر هزار نفر از فرهنگيان حق‌التدريسي با مشکل اشتغال روبه‌رو هستند، گفت: بيشتر اين افراد بالاي سال سابقه دارند، اما متأسفانه به‌علت نبود سياست مناسب مسئولان، از کار اخراج شده‌اند. نماينده فرهنگيان با بيان اين که متأسفانه هم‌اکنون افراد غيرمتخصص با داشتن مدارک غيرمرتبط به کار تدريس مشغول هستند، افزود: اين در حالي است که جمعيت زيادي از فرهنگيان سراسر کشور با مشکل اشتغال روبه‌رو شده‌اند. اين معلم حق‌التدريسي با تأکيد بر اين که وزارت آموزش و پرورش علت اصلي اخراج معلمان حق‌التدريسي را، پايين بودن سطح کيفي آزمون استخدامي اعلام کرده است، تصريح کرد: آزمون استخدامي فرهنگيان براي همه افراد از قبيل حق‌التدريسي، شرکتي، نهضتي و... يکسان بوده است، اين در حالي است که وزارت آموزش و پرورش تنها اقدام به اخراج فرهنگيان حق‌التدريسي کرده و گروه‌هاي ديگر را به کار ابقا کرده‌اند.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر