۱۳۹۰ شهریور ۳۱, پنجشنبه

همسر نسرین ستوده: دومین جلسه دادگاه تعلیق پروانه وکالت او برگزار نشد

article picture


همسر نسرین ستوده: دومین جلسه دادگاه تعلیق پروانه وکالت او برگزار نشد؛ خیلی لاغر شده است.
رضا خندان، همسر نسرین ستوده از برگزار نشدن جلسه دوم دادگاه تعلیق پروانه وکالت خانم ستوده در این هفته خبر داد و همچنین گفت خانم ستوده پس از شش هفته از آخرین ملاقات به شدت لاغر شده است. همسر این حقوقدان و فعال حقوق بشر به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« یکشنبه ۲۷ این ماه قرار بود جلسه دوم دادگاه همسرم در کانون وکلای دادگستری تهران برگزار شود که ایشان را از زندان به دادگاه نیاورند و بلطبع دادگاه هم برگزار نشد. البته از سوی زندان قبلا به مسولان دادگاه خبر داده بودند که خانم ستوده را امروز به دادگاه نمی آورند اما من دلیلش را نفهمیدم فقط به من گفتند که مسولان زندان اعلام کرده اند خانم ستوده را برای جلسه دادگاه نمی آورند.»
رضا خندان در خصوص وضعیت جسمی و روحی نسرین ستوده پس از شش هفته دیدار به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« لاغرتر شده بود اگرچه خودش می گفت مشکلی ندارد و از نظر تغذیه هم اوضاعیش تغییر نکرده است اما من فکر می کنم به دلیل اینکه خودش را مجبور کرده بود به ملاقات ها نیاید تا مگر ما دوباره دچار مشکل نشویم زیرفشار دوری از بچه هایش لاغر شده بود. لاغریش کاملا محسوس بود اما از نظر روحی خیلی خوب بود.»

پس از آنکه ۶ هفته نسرین ستوده به دنبال برخورد ناشایست ماموران زندان در آخرین دیدار کابینی او با خانواده اش خود را از ملاقات منع کرد، این هفته دیداری کوتاه با خانواده اش داشت،رضا خندان با اشاره به این دیدار به کمپین گفت:« یکشنبه این هفته که قرار بود دادگاه خانم ستوده در کانون وکلای دادگستری برگزار شود در واقع روز ملاقات زندانی های اوین هم بود به همین دلیل وقتی فهمیدیم او را به دادگاه نمی آورند سریع به زندان اوین رفتیم تا شاید در وقت باقیمانده از ملاقات بتوانیم او را ببینیم. اول گفتند که او نمی آید اما بعد که فهمیده بود بچه ها هم هستند و ما از دادگاه آمده ایم، آمد و ما بالاخره پس از ۶ هفته، یک ربع کابینی او را دیدیم.»
رضا خندان با اشاره به اینکه یکی از وکلای همسرش بازداشت شده است و دیگری هم از ایران رفته است به کمپین گفت:« متاسفانه آقای سلطانی، وکیل چند روز پیش بازداشت شد و به همین دلیل نمی توانیم از جریان پرونده های خانم ستوده بی خوبی باخبر شویم. خانم پراکند، دیگر وکیل ایشان نیز به دلیل اینکه تحت فشار بودند مدتی پیش ترجیح دادند از کشور بروند. البته خانم ستوده وکلای دیگری هم دارد اما از وقتی پرونده ایشان به دادگاه انقلاب رفت فقط آقای سلطانی و خانم پراکند و این اواخر فقط آقای سلطانی در جریان پرونده بودند.»
کمپین بین المللی حقوق بشردرایران
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر