۱۳۹۰ شهریور ۳۰, چهارشنبه

اجرای حکم شلاق دو سارق در طبس در ملاء عام

article picture

در حالی که باند های مافیایی رژیم دزد جمهوری اسلامی میلیار میلیار کلاهبرداری و سرقت می کنند ، آفتابه دزدان با "حکم شرعی " در ملاء عام شلاق می خورند ، اگر این عدل اسلامی نیست ، پس چیست ؟
عصر ایران ، فارس نوشت : حکم شلاق دو نفر سارق، در ملاء عام و در محل میدان مرکزی شهر طبس اجرا شد.
حکم شلاق دو نفر متهم به سرقت، که پس از بررسی و رسیدگی در شعبه 101 دادگاه عمومی جزائی طبس بزهکاری آنان محرز و مسلم شده است، در ملاء عام و در محل میدان خمینی (گور به گور شده ) طبس اجرا شد.
قبل از اجرای حکم شلاق این افراد، روند رسیدگی و رای دادگاه مربوط به هر یک قرائت شد که بر این اساس درباره اتهام سرقت «سیدعلیرضا ر» فرزند «سیدابوالفضل» اهل طبس، متولد 1369 که دارای سوابق متعدد از نوع سرقت است، با مدنظر قرار دادن تمامی دلایل موجود از جمله گزارش مرجع انتظامی، اعلام شکایت مال‌باختگان نزد مرجع انتظامی، دادسرا و دادگاه، اقرار و اعتراف صریح متهم در دادسرا و دادگاه، و کیفرخواست صادره، بزهکاری متهم محرز و مسلم شد.براساس رای دادگاه، این شخص که دارای بیش از 8 فقره سابقه محکومیت کیفری است به تحمل سه سال حبس، 74 ضربه شلاق تعزیری در ملاء عام و در محل میدان اصلی شهر، رد اموال مسروقه به مال‌باختگان و سه سال اقامت اجباری در شهرستان بردسکن محکوم شد.
البته این این شخص به دادنامه صادره به‌وسیله شعبه 101 دادگاه عمومی جزائی طبس اعتراض کرد که موضوع در شعبه ششم دادگاه تجدیدنظر استان یزد مورد رسیدگی قرار گرفت، اما این دادگاه ضمن رد تجدیدنظرخواهی، دادنامه شعبه 101 دادگاه عمومی جزائی طبس را عینا تایید کرد.
حکم شلاق «سیدعلیرضا ر» با رعایت موازین شرعی و قانونی در محل میدان امام خمینی (ره) طبس اجرا شد.
علاوه بر این درباره اتهام سرقت «شهرام ب» فرزند «ماندنی» اهل یاسوج، متولد 1356 که متاهل و فاقد سابقه محکومیت کیفری است، با مدنظر قرار دادن تمامی دلایل موجود از جمله گزارش مرجع انتظامی، اعلام شکایت مال‌باختگان نزد مرجع انتظامی و دادسرا، کشف مقداری از وجوه سرقت شده از ید متهم، اقرار و اعتراف صریح متهم در دادسرا و دادگاه، و کیفرخواست صادره، بزهکاری متهم محرز و مسلم شد.
براساس رای دادگاه این شخص به تحمل دو سال حبس و 74 ضربه شلاق تعزیری در ملاء عام و در محل میدان اصلی شهر، و برای اتهام رانندگی بدون پروانه به پرداخت 5 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.
این شخص به دادنامه صادره به‌وسیله شعبه 101 دادگاه عمومی جزائی طبس اعتراض کرد که موضوع در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان یزد مورد رسیدگی قرار گرفت اما این دادگاه ضمن رد تجدیدنظرخواهی، دادنامه شعبه 101 دادگاه عمومی جزائی طبس را عینا تایید کرد.
حکم شلاق «شهرام ب» با رعایت موازین شرعی و قانونی در محل میدان خمینی طبس اجرا شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر