۱۳۹۰ آبان ۳, سه‌شنبه

گزارشی از آخرين وضعيت سعيد جلالی فر در زندان

article picture
سعید جلالی‌فر، فعال حقوق بشر، که در روز ۸ مردادماه در پی مراجعه به دادگاه انقلاب، بازداشت شده بود، هم‌چنان در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد.
کمیته گزارشگران حقوق بشر: طبق اخبار رسیده در روزهای گذشته وی مجددا از سوی بازجوی خود احضار شده و در خصوص پروندهٔ جدیدی که هنوز از مفاد آن اطلاعی در دست نیست، مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است.
سعید جلالی‌فر، از اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر بوده است که در تاریخ ۹ آذرماه ۸۸، همزمان با شدت گرفتن برخورد با اعضای کمیته بازداشت شد و بیش از سه ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر برد. وی در روزهای پایانی سال ۸۸ با سپردن قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.
سعید جلالی‌فر، در حالی از سوی دادگاه در مورد وثیقه‌اش تحت فشار قرار گرفت که تا زمان بازداشت، برای وی دادگاهی تشکیل نشده بود. قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، پس از چند بار احضار و به دلیل عدم حضور او در دادگاه، دستور به ضبط وثیقه این فعال حقوق بشر داد. سعید جلالی‌فر پس از آن به دادگاه انقلاب مراجعه کرد و به دستور قاضی بازداشت شد. وی سپس از سوی همین شعبه به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم با اعتراض وی به دادگاه تجدید نظر ارجاع شده است.
در دو سال گذشته و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، کمیته گزارشگران حقوق بشر از جمله تشکل‌هایی بود که تحت شدید‌ترین هجمه‌های امنیتی قرار گرفت و اکثریت اعضای آن مورد بازداشت قرار گرفتند.
پریسا کاکایی، سعید کلانکی، سعید حائری، مهرداد رحیمی، کوهیار گودرزی، شیوا نظرآهاری، سعید جلالی‌فر، علی کلایی و نوید خانجانی از جمله افرادی بودند که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و سپس در دادگاه مورد محاکمه قرار گرفتند.
هم‌اکنون اکثر افراد نامبرده دارای حکم‌های حبس تعزیری از سوی دادگاه انقلاب هستند.
این در حالی است که کوهیار گودرزی، دبیر سابق کمیته هم‌چنان در شرایط نامعلومی در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر