۱۳۹۰ آبان ۳, سه‌شنبه

وزیر ارشاد: به آثار معاندان نظام مجوز داده نمی شود


ایسنا: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: به آثار افرادي كه بر ضد نظام فعاليت مي‌كنند و معاند هستند، مجوز داده نمي‌شود.
سيدمحمد حسيني در حاشيه‌ي جلسه‌ي هيأت دولت درباره‌ي اظهارات چندي پيش بهمن دري ـ معاون فرهنگي وزارت ارشاد ـ مبني بر اجازه‌ي انتشار نداشتن كتاب‌هاي افرادي مثل مسعود بهنود و اين‌كه نام افراد چقدر در دادن مجوز به كتاب‌هاي‌شان دخيل است، عنوان كرد: ما بر اساس ضوابطي كه شوراي عالي انقلاب فرهنگي اعلام و به ما ابلاغ كرده است، عمل مي‌كنيم. بخش عمده مربوط به كتاب مي‌شود؛ ولي خود افراد نيز مهم هستند؛ مثل روزنامه‌ها كه هم محتواي روزنامه مورد بررسي قرار مي‌گيرد و هم كسي كه درخواست مجوز كرده است. طبيعي است به افرادي كه بر ضد نظام فعاليت مي‌كنند و معاند هستند، مجوز داده نمي‌شود.
به گزارش ايسنا، چندي پيش، بهمن دري ـ معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ـ در اظهاراتي عنوان كرده بود: در حالي‌كه وزير ارشاد موضع‌ صريح خود را درباره‌ي نقش‌آفريني بي‌بي‌سي انگليس در فتنه‌ي سال 88 اعلام مي‌كند، سايتي بدون اطلاع و از سر ناآگاهي به بهانه‌ي افشاي عوامل بي‌بي‌سي به تحليل‌هاي متعلق به 10 سال پيش روي مي‌آورد و از عناصري چون بهنود و كتاب‌هاي وي كه در كتاب‌فروشي‌ها به فروش مي‌رود، ياد مي‌كند. در حالي‌كه اولاً فرد يادشده مهره‌اي سوخته است و بايد به عناصر اصلي جبهه‌ي دشمن كه به‌عنوان معاند فعاليت مي‌كنند، توجه شود و ثانياً چندين سال است كه كتاب‌هاي نام‌برده اجازه‌ي انتشار ندارد.
دري گفته بود: تا جايي كه همكاران اداره‌ي كل امور كتاب به بنده اطلاع داده‌اند، طي يك سال اخير براي سه عنوان كتاب وي مجوز اعلام وصول صادر نشده و دو عنوان از كتاب‌هاي وي به زبان انگليسي و اسپانيولي واصل شده كه براي هيچ‌يك از آن‌ها هم مجوز صادر نشده است. اما اين سايت با تحليلي سطحي به بهانه‌ي اين‌كه چرا كتاب‌هاي وي در كتاب‌فروشي‌هاي مركز شهر به فروش مي‌رسد، مدعي مي‌شود كتاب‌هاي بهنود از ارشاد مجوز مي‌گيرند و نمي‌داند كه كتاب‌فروشي‌ها تحت نظارت امور صنفي هستند و برخورد با آن‌ها در صلاحيت مراجع قضايي و انتظامي است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر