۱۳۹۰ آبان ۴, چهارشنبه

اعلام موجودیت شورای صنفی مستقل دانشجویان کوی دانشگاه تهران ،تجمع در 13 آبان

article picture

اعلام موجودیت شورای صنفی مستقل دانشجویان کوی دانشگاه تهران و تهدید به تجمع مجدد در 13 آبان
پارس دیلی نیوز، گزارش دریافتی:در پی اعتراض صنفی دانشجویان کوی دانشگاه تهران در مورخ 30 مهرماه 1390 جمعی از دانشجویان ساکن کوی این دانشگاه با صدور بیانیه ای اعلام نمودند که تشکلی مستقل برای پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان ساکن در کوی دانشگاه تهران را تاسیس نموده اند. همچنین این دانشجویان اعلام نمودند که در صورت عدم پیگیری مشکلات صنفی دانشجویان در روز 13 آبان ماه دست به تجمعی مجدد خواهند زد.
متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد :
به نام خداوند جان و خرد
ما دانشجویان ساکن کوی دانشگاه تهران به حکم کرامت انسانی و آزادی بشر و با اعلام عدم تایید شورای صنفی انتصابی دانشگاه تهران و با انگیزه احقاق حقوق اولیه مان شورای صنفی مستقل از حیطه نظارت و تصمیم گیری مسئولین دانشگاه را به صورت خود جوش تشکیل می دهیم باشد تا با یاری و همکاری تمامی دانشجویان این شورا بتواند اهرم فشاری برای سیاست های سخت گیرانه مسئولین نسبت به دانشجویان ساکن در کوی دانشگاه تهران و احقاق حقوق اولیه و بدیهی مان باشد. تاکید می نمائیم که این شورا کاملا صنفی بوده و هیچ گونه فعالیت و اهداف سیاسی را پیگیری نمی نماید.
اهداف شورا :
1. اعلام مشکلات صنفی دانشجویان ساکن در کوی دانشگاه و رساندن آن به گوش مسئولین مربوطه
2. همیاری طلبیدن از کلیه دانشجویان دانشگاه برای احقاق حقوق صنفی
3. ایجاد همفکری میان دانشجویان برای ارائه راه حل های عملی و کاربردی
4. خارج نمودن دانشجویان کوی از فضای منفعلانه کنونی
5. ساماندهی اعتراضات
متاسفانه پس از تجمع 30 مهرماه در کوی دانشگاه و اعتراض به وضعیت معیشتی اسفبار کوی دانشگاه، مسئولین که هیچ گونه تجمعی حتی از نوع صنفی را برنمی تابند با تهدید و ارعاب و فیلمبرداری سعی کردند که از شروع و امتداد تجمع دانشجویان جلوگیری نمایند ولی دانشجویان بدون توجه به این تهدیدها جمع نموده و اعلام کردند که به وضعیت موجود به شدت معترض می باشند. روز بعد مسئولین دانشگاه به جای حل ریشه ای مسائل صنفی با فرستادن مسئولین رده پایین دانشگاه در کوی دانشگاه و نیز عدم پاسخگویی شفاف پیرامون حل مشکلات صنفی دانشجویان نشان دادند که رغبتی به حل مسائل دانشجویان ندارند. لذا این شورا اعلام می دارد که 10 روز به مسئولین دانشگاه وقت برای حل مشکلات می دهد و در غیر این صورت در 13 ابان دست به برگزاری تجمعات و اعتراضات دانشجویی با رویکردی جدید خواهد زد.
 پارس دیلی نیوز 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر