۱۳۹۰ آبان ۴, چهارشنبه

پخش اعترافات وبازداشت 15 نفر دیگر به اتهام همکاری با شبکه بی بی سی

منبع حکومتی:گفته می شود احتمال احضار حدود 15 نفر دیگر از این افراد نیز طی روزهای آینده وجود دارد که با توجه به این موضوع پیش بینی می شود بازداشت های جدیدی در این زمینه صورت گیرد و گفته می شود ممکن است به زودی اعترافات برخی از این عوامل نیز پخش شود.
یک منبع مطلع از احضار حدود 50 نفر در تهران و برخی شهرستانها با نظر مقام قضایی، که فیلم هایی با سفارش بی بی سی فارسی تهیه و برخی ارتباطات ناسالم و مشکوک برقرار کرده بودند، خبر داد.
وی گفت: بی بی سی فارسی طی تماس هایی با این افراد از آنها درخواست کرده بود که فیلم هایی با سوژه های مورد نظر این شبکه تولید کنند و مبالغی را نیز به همین علت به این افراد پرداخت کرده است.گفته می شود احتمال احضار حدود 15 نفر دیگر از این افراد نیز طی روزهای آینده وجود دارد که با توجه به این موضوع پیش بینی می شود بازداشت های جدیدی در این زمینه صورت گیرد و گفته می شود ممکن است به زودی اعترافات برخی از این عوامل نیز پخش شود.
این منبع مطلع تصریح کرد: آنچه محرز است این است که بی بی سی بر اساس قراردادهایی که با برخی از این افراد منعقد کرده، تاکنون مبلغی بالغ بر یک میلیون و 150 یورو به این افراد پرداخت کرده که این عدد در حال افزایش است.
به نوشته نور نیوز, برخی از نفراتی که برای فروش فیلمشان با شبکه بی بی سی قرارداد منعقد کرده بودند، می گویند که فیلمشان را مستقیما به بی بی سی نفروخته اند بلکه بی بی سی با واسطه هایی اقدام به خرید فیلم های آنان کرده و آنان نمی دانستند که در حال فروش فیلمشان به این شبکه ضدایرانی هستند؛ به همین علت برخی از این افراد در صدد شکایت حقوقی و بازپس گیری ساخته های خود از بی بی سی فارسی هستند.
گفتنی است چندی پیش 6 نفر از عوامل شبکه همکاران بی بی سی در تهران بازداشت شده بودند که 3 نفر از آنان به قید وثیقه آزاد شدند و 3 نفر دیگر همچنان در بازداشت به سر می برند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر