۱۳۹۰ آبان ۴, چهارشنبه

فشار بر دانشجوی ممتاز شلاق خورده...... شلاق ها را تکذیب کن


مسئولان امنیتی - قضایی مستقر در دادسرای اوین دانشجویی را که هفته ی پیش به اتهام توهین به محمود احمدی نژاد شلق خورده بود، تهدید کردند رویداد مزبور را تکذیب کند.
به گزارش کلمه، مسئولان اجرای احکام اوین با احضار امین نیایی فر، دانشجوی زندانی که هفته پیش به اتهام توهین به رییس دولت شلاق خورد، از وی خواستند که به صورت مکتوب شلاق خوردن خود را تکذیب کند تا برای انتشار در اختیار مطبوعات قرار دهند. امین نیایی فر در برابر خواسته آنها که با تهدید همراه بود تا هم اکنون مقاومت کرده است.
فردی به نام خدابخش که از دادیاران اجرای احکام اوین است و خود ضربه های شلاق را بر پیکر  امین نیایی‌فر وارد آورده بود، از وی درخواست کرده شلاق خوردنش را تکذیب کند. خدابخش وقتی با خودداری نیایی‌فر در این باره روبرو شده به وی گفته است پس لااقل تکذیب کن که به خاطر توهین به رییس جمهور شلاق خورده ای.
نیایی فر حدود ده روز پیش شلاق خورده و قرار است به زودی با اتمام دوره حبس اش آزاد شود. گفته می شود فاصله زمانی شلاق زدن او تا آزادی اش به خاطر کاهش آثار شلاق به هنگام آزادی است.
امین نیایی فر، دانشجوی ممتاز رشته مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران، اوایل هفته گذشته به اتهام توهین به احمدی نژاد در زندان اوین، سی ضربه شلاق خورد.
نیایی فر که هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس است، پس از اجرای حکم به بند بازگردانده شد. او بدون دریافت هیچ گونه کمک پزشکی و دارویی به بند بازگردانده شده بود. وی همزمان با وقت ملاقات خانواده ها با زندانیان، برای اجرای حکم شلاقش به دادسرای اوین فراخوانده شده بود.
امین نیایی فر، دانشجوی ۲۲ ساله دانشگاه تهران از جمله زندانیان حامی جنبش سبز است که در بند ۳۵۰ اوین در حال گذراندن دوران محکومیت خود است. وی که در تظاهرات روز عاشورای تهران بازداشت شده بود، از سوی قاضی پیرعباسی، رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، به شش ماه حبس تعزیری، یک و نیم سال حبس تعلیقی و تحمل سی ضربه شلاق محکوم شده بود که حکم شلاقش در محل دادسرای اوین اجرا شد. نیایی فر، از جمله افراد حائز رتبه برتر در کنکور سراسری و از دانشجویان ممتاز دانشکده فنی دانشگاه تهران است، به گونه ای که معدل وی در سال گذشته ۱۹٫۲۰ بوده است. او پس از حوادث عاشورا بازداشت شد، مدتی را در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ گذراند و سپس با قید وثیقه آزاد شد.نیایی فر امسال برای گذراندن ادامه حبس خود، به اوین فرا خوانده شد.
جرس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر