۱۳۹۰ دی ۶, سه‌شنبه

اعتصاب کارگران و رانندگان ماشین‌های حمل آهن در شهر سنندج


روز سه شنبه ۲۲ آذرماه سال جاری، رانندگان و کارگران مشغول به کار در آهن فروشی‌های واقع در کمربندی بهشت محمدی سنندج و هم‌چنین شهر سنندج به دلیل ممانعت راهنمایی و رانندگی از ورود آن‌ها با بار آهن آلات به درون شهر و قرار دادن جریمه‌های سنگین و متوقف کردن ماشین‌ها دست از کار کشیدند.
بنا به گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، اعتصاب کارگران و رانندگان ماشین‌های حمل آهن در شهر سنندج تا روز پنج شنبه ۱ دی ۱۳۹۰ ادامه داشته که این امر موجب بیکاری کارگران در بخش صنعت وساختمان و بخصوص جوشکاران و آرماتور بند‌ها شد.
در پی مراجعه رانندگان و مجریان بخش ساختمان سازی به راهنمایی و رانندگی شهر سنندج جهت در یافت مجوز برگ ترافیک برای حمل آهن آلات، با پاسخ تند ان‌ها مواجه شدند وبه ان‌ها اعلام شد که فقط از ساعت۳۰: ۹ شب به بعد می‌توانید کار حمل و نقل اهن الات را انجام دهند.
به گفته یکی از رانندگان، حمل و نقل آهن آلات در شب بسیار خطر ناک بوده و آن‌ها با کاهش دید در شب و برخورد با موانع از جمله سیم‌های برق مواجه هستند که این گونه حودث نیز همیشه اتفاق افتاده و معلوم نیست چه کسی حافظ جان این رانندگان می‌باشد که بدون در نظر گرفتن مشکلات این از بخش از کارکنان فقط مانع کار آن‌ها می‌شوند و هیچگونه راه حل درست ارائه نداده و یا امکانات فراهم نمی‌کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر