۱۳۹۰ دی ۴, یکشنبه

مسئولان دزد رژیم اسلامی ، تحصیل 5/4 میلیون یورو مال نامشروع و خرید خانه در لندن

article picture

بالاخره خبری که ماه‌ها بین خبرنگاران و محافل نزدیک به هما دهان به دهان می‌گشت به صورت رسمی از سوی مجتمع قضایی امور اقتصادی اعلام شد‌.
روزنامه جهان صنعت نوشت:ماجرای خرید هواپیما و مبالغ کلانی که با یک امضا جابه‌جا می‌شدند بالاخره کار دست مدیران سابق هما داد و بنا بر اقاریر صریح متهمان 11 نفر در این پرونده مجرم شناخته شدند‌.
در گزارشی که روز گذشته روابط‌عمومی مجتمع امور قضایی اقتصادی (قسط) منتشر کرده آمده است‌: با گزارش وزارتاطلاعات ، شکایت صندوق بازنشستگی و ذخیره و رفاه شرکت هما پرونده‌ای علیه 11 نفر در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای امور اقتصادی تشکیل و در دستور کار قرار گرفت‌.شعبه چهارم بازپرسی با وصول گزارش و شکایت طرح شده علیه 11متهم پرونده به اتهام تحصیل مال نامشروع، اهمال منجر به تضییع اموال دولتی و معاونت در تبانی در معاملات دولتی اقدام به تحقیقات و بازجویی کرد که پس از تکمیل تحقیقات مشخص شد متهم ردیف اول در جریان خرید 11فروند هواپیما
(مدل‌های فوکر 100، 747 باری، ایرباس 320 و‌.‌..) با بهره‌گیری از تبدیل نرخ ارز و اخذ پورسانت جمعا مبلغ چهار میلیون و 523 هزار و 954 یورو مال نامشروع تحصیل کرده است‌.

همچنین وی با سوءاستفاده از مدیریت عاملی خود اقدام به خرید یک دستگاه آپارتمان در لندن به مبلغ 470 هزار پوند کرده و علاوه بر این نیز مبلغ 800‌ هزار دلار به متهم ردیف دوم به عنوان حق کمیسیون در معامله خارجی پرداخت کرده است‌.
شعبه چهارم بازپرسی دادسرای امور اقتصادی پس از تکمیل تحقیقات و به استناد اقاریر صریح متهمان همه آنها را مجرم شناخته و دادستان نیز با صدور کیفرخواست از دادگاه برایشان درخواست تعیین کیفر قانونی کرد‌.
بدیهی است در اجرای مقررات ماده «188» قانون آیین دادرسی کیفری پس از صدور قطعی مشخصات کامل متهمان به نحو مقتضی اعلام می‌شود‌.
این گزارش به خوبی نشان می‌دهد طی سال‌های گذشته در بزرگ‌ترین ایرلاین ایران چه می‌گذشته است‌.
متهم ردیف اول که با سوء‌استفاده از عنوان مدیرعاملی خود در لندن آپارتمان خریده بود را همه می‌شناسند اما بنا به محدودیت‌های قضایی فعلا تا برگزاری دادگاه و معلوم شدن نتیجه نباید نامی از وی برده شود‌.
در همین حال مدیرعامل ایران‌ایر نیز گفت‌: در روش خرید برخی هواپیماها که اغلب بوئینگ MD بوده اشکالاتی به برخی مدیران قبلی وارد بوده است‌. فرهاد پرورش در گفت‌وگو با فارس درباره انتشار اخباری از سوی مجتمع قضایی امور اقتصادی مبنی بر تخلفات برخی مدیران اظهار داشت‌: در روش خرید برخی هواپیماها که اغلب بوئینگ MD بوده اشکالاتی به مدیران قبلی وارد بوده که کماکان درحال بررسی است‌.
وی خاطرنشان کرد‌: این هواپیماها اغلب بوئینگ MD بوده که هم‌اکنون در اجاره ایران‌ایرتور است‌.
پرورش با اشاره به اینکه مدیران قبلی هما هواپیماها را از طریق صندوق بازنشستگی خریداری کرده‌اند، اظهار داشت‌: در روش خرید هواپیماها مواردی به کار گرفته شده که چندان مورد تایید نبوده و اختلاف‌نظرهایی در این‌باره وجود دارد‌.
وی با اشاره به اینکه موضوع یادشده مربوط به سال‌های 1386 و 1385 است، اظهار داشت‌: بالاخره مدیران قبلی ایران‌ایر نیز درصدد خرید و ورود هواپیما بوده‌اند و قصد داشته‌اند هواپیما برای کشور خریداری کنند‌.
پرورش در‌باره خرید آپارتمان شخصی 470هزار پوندی در لندن اظهار داشت‌: صندوق بازنشستگی هما در بطن خود شرکتی به نام «شرکت چابهار» دارد‌. وی ادامه داد‌: بررسی‌کنندگان این پرونده مدعی هستند که سال‌های قبل مدیرعامل شرکت چابهار از منابع خرید 11 فروند هواپیما، خانه‌ای را در لندن برای خود خریداری کرده است در صورتی که این موضوع هنوز به اثبات نرسیده و من نیز هیچ اطلاعی در این‌باره ندارم‌. مدیرعامل ایران‌ایر خاطرنشان کرد‌: اما صندوق بازنشستگی مدعی است که واحد آپارتمان خریداری‌شده در لندن به صورت سرمایه‌گذاری بوده و در قالب سرمایه‌گذاری این آپارتمان خریداری شده است که ملک شخصی نیست‌. پرورش ادامه داد‌: این شرکت همچنین یکصد واحد آپارتمان در تهران و مجتمعی در کیش دارد که بنا به گفته صندوق بازنشستگی هما همه در قالب سرمایه‌گذاری خریده شده‌اند‌. وی ادامه داد‌: صندوق بازنشستگی مدعی است که فعالیت اقتصادی انجام دهد و خریدها به این صندوق در راستای سرمایه‌گذاری است‌
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر