۱۳۹۰ دی ۴, یکشنبه

آخوند حکومتی:سکینه آشتیانی را شاید سنگسار نکنیم ولی اعدامش می کنیم

article picture
برای اجرا شدن حکم سکینه محمدی منتظر نظر آیت‌الله لاریجانی هستیم
سایت حکومتی امنیتی فارس نوشت: حجت‌الاسلام مالک‌اژدر شریفی پیش از ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت معلم آذربایجان در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان شرکت کرد و به سئوالات آنان با حوصله پاسخ داد.
آخرین سئوال مطرح شده از طرف دانشجویان نیز پیرامون چرایی اجرا نشدن حکم اعدام سکینه محمدی بود که پرسیده شده بود: آیا از جنجال روانی و رسانه‌ای بیگانگان علیه خود در صورت اجرای حکم می‌ترسید و این حکم را اجرا نمی‌کنید یا اینکه می‌خواهید همچنان تا مدت مدیدی به صورت پیوسته فشارهای روانی علیه جمهوری اسلامی پابرجا بماند و با مبهم بودن فرجام پرونده سکینه محمدی هر از چندگاهی رسانه‌های بیگانه به این موضوع بپردازند.

شریفی پاسخ داد: خانم سکینه محمدی دو اتهام داشتند، یکی عمل نامشروع در حال احصان که حکمش اعدام با رجم است و دیگری معاونت در قتل شوهرش که بابت آن به 10 سال زندان محکوم شدند. ایشان اکنون در حال تحمل مجازات معاونت در قتل خود است، اما چون ما امکانات اعدام با رجم را نداشتیم موضوع را به حضور رئیس قوه قضائیه وقت، حضرت آیت‌الله شاهرودی ارسال کردم که با توجه به مقارن شدن آن با جابجایی رئیس قوه قضائیه و مشغله‌های آیت‌الله شاهرودی ایشان فرصت پیدا نکردند پاسخ مسئله را برای ما ارسال کنند، به همین خاطر مسئله ماند برای دوران اخیر.
شریفی افزود: در دوران اخیر هم حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی بر این نظرند که چون هدف اصلی اعدام است پس اگر امکان رجم نیست به لحاظ فقهی می‌شود اعدام را با چوبه دار انجام داد، منتها دستور داده‌اند قدری صبر کنیم تا با فقهای دیگر بحث شود و نتیجه دقیق و روشنی اتخاذ شود.
شریفی گفت: ما هم به این خاطر که متهم در حال سپری کردن دوران مجازات معاونت در قتل در زندان هستند گفتیم مشکلی وجود ندارد و عجله‌ای در کار نیست، به همین خاطر منتظریم ببینیم نتایج بررسی‌ها در مورد نحوه اعدام ایشان چیست.
وی گفت: آن چیزی که الآن من می‌توانم بگویم آن است که منتظریم ببینیم که کسی که محکوم به رجم شده است آیا می‌شود با چوبه دار نیز حکم اعدام را اجرا کرد یا خیر و بلافاصله پس از دریافت نتیجه حکم را اجرا خواهیم کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر