۱۳۹۰ دی ۸, پنجشنبه

هراس لابیست های سابقه دار رژیم از طرح شکایت رضا پهلوی از خامنه ای

article picture
تشدید حملات لابی ج.ا به طرح شکایت رضا پهلوی از خامنه ای همزمان با استقبال روز افزون ایرانیان؛ لابی ج.ا را بهتر بشناسید .
دوازده روز از کنفرانس مشترک آقایان رضا پهلوی و محمد مصطفایی در پاریس برای اعلان رسانه ای آغاز طرح شکایت علیه ج.ا به اتهام جنایت علیه بشریت به شورای امنیت و برای ارجاع پرونده ج.ا به دیوان کیفری بین المللی میگذرد، طرحی که تقریبا ۲ ماه قبل با ابتکار جناب پهلوی برای جلب مشارکت عمومی در رسانه های اجتماعی مطرح گردید و با مشارکت همه فعالین سیاسی، حقوق بشری و حقوقدانان ظرف یک ماه بیش از ۳۲۰۰ نظر و پیشنهاد دریافتی بررسی شد و در طرح شکایت لحاظ گردید. تابحال سازمان هایی همچون کمپین سفارت سبز، نهاد مردمی، شبکه سکولارهای سبز ایران، کانون همبستگی ایرانیان برای رسیدن به دموکراسی، جنبش طرفداران دموکراسی ایران، حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات) و شخصیت های حقیقی در بیانه های جداگانه از این طرح استقبال و حمایت کرده اند و حتی در اقدامی نمادین ظرف هشت روز گذشته بیش از چهار هزار نفر از هموطنان دادخواستی برای حمایت از این طرح را امضا کرده اند!
محبوبیت این طرح از یک سو و ایجاد جنبش روبه رشد فعال و فراگیر از سوی دیگر، هراس لابیست های سابقه دار ج.ا را موجب شده است تا آنجا که فقط در یک مورد آقای رضا نصری رودسری اقدام به نگاشتن ۶ مقاله در زمانی کوتاه و در مخالفت با این طرح شکایت علیه خامنه ای نموده است، ایشان که خود یک از موسسین سازمان لابی مسیری بسوی صلح است که برای آشتی ج.ا و امریکا لابی میکند. هدف این سازمان لابی امریکایی، ایجاد روابط حسنه مردمی ما بین ملت های امریکا و ایران است! این هم پوششی است برای لابی گری تحت عنوان “مردم و ملت ها” برای آشتی دادن دولت ها که البته در عمل مخالفت با تحریم های فلج کننده و خریدن وقت برای ج.ا و اصولا جلوگیری از هر گونه فشار سیاسی به ج.ا است .

از سابقه گذشته ایشان، میتوان به لابی جهت عدم تصویب قطعنامه تحریمی اچ آر ۳۶۲ در سال ۲۰۰۸ (پیشنهاد شده توسط نماینده دموکرات کنگره و نه جمهوری خواه) علیه ج.ا اشاره کرد، قطع نامه ای که علی الرغم الزام آور نبودنش، از رییس جمهور بوش، خواستار بازرسی کشتی های ج.ا در خلیج فارس میشد و همچنین خواهان جلوگیری از صادرات فراورده های پترو شیمی به ایران و همچنین ممانعت از سفر مقامات ج.ا به خارج از کشور مگر برای مذاکره هسته ای میشد که با تلاش گروهی باند نایاک، کاسمی و همراهی نصری از تصویبش جلوگیری شد. رضا نصری اعتقاد دارد که احمدی نژاد هرگز خواستار نابودی و محو اسرائیل از نقشه دنیا نشده است (بند پنجم)، او اعتقاد دارد که محسن سازگارا “چلبی ایران” است، او اعتقاد دارد که “مردم ایران ترجیح میدهند زیر پرچم ملا ها زندگی کنند و بمیرند تا اینکه توسط امریکایی ها آزاد شوند”، او اعتقاد دارد که اصلاح طلبان “دمکراتیک ترین جریان سیاسی” در ایران هستند و البته او بشدت دلشیفته خاتمی است، او در سازمان لابی گر مسیری به سوی صلح که خود از موسسین آن است، احترام به حق حیات هر انسانی را جزو پیش شرط های همکاری با گروه های دیگر گذاشته اما وقتی صدام حسین در دادگاه به مرگ محکوم میشود با گفتن “الهم اشغل ظالمین بظالمین” مبارک باش میگوید. او در بیانیه اصول سازمانش ذکر میکند که اعضای هیات مدیره این سازمان لابی گر هیچکدام هیچ مشی سیاسی یا حزبی ندارند و مستقل هستند!
اما نگاهی گذرا داریم به فعالیت های لابی گرایانه دیگر سازمان لابی مسیری بسوی صلح که آقای رضا نصری خود از موسسین آن است. ۱۴ نفر از اعضای این سازمان شامل برادر ایشان آقای علی نصری رودسری در طرحی تبلیغاتی و لابی گرایانه در سال ۲۰۰۷ بنام فرسنگ ها برای صلح با سناتور جو لیبرمن و بیش از ۱۲ نماینده کنگره امریکا در واشینگتن دیدار و برای ج.ا لابی کردند، البته ادعای حمایت سازمان های غیر دولتی و بخش خصوصی و نهاد های جامعه مدنی ایرانی از این نمایش با در نظر گرفتن حمایت و ملاقات این افراد با نماینده ج.ا در سازمان ملل، رسانه های دولتی ایران و دیگر لابیست های ج.ا همچون نایاک، کاملا پوچ و بی اساس بود.
براستی آقای نصری با این سابقه طولانی در لابیگری برای ج.ا تا جایی که حتی وبلاگ خویش را “در دفاع از [ج.ا] ایران” نامیده چرا به یک باره و پس از ۲ ماه از فراخوان آقای رضا پهلوی و استقبال روز افزون از این طرح، در اقدامی آشکار مصرانه به کارشکنی و منصرف کردن ایرانیان از مشارکت در این طرح ملی ادامه میدهند؛ آقای مصطفایی و مرشدی در دو مطلب حقوقی جداگانه به تردید افکنی و بعضا نتیجه گیری های اشتباه و اظهارات گمراه کننده ایشان پاسخ داده اند اما ایشان همچنان گفتار نادرست خود را تکرار میکنند. مگر آقای نصری نمی گوید که این طرح بی فایده است، غیر علمی و غیر منطقی و محکوم به شکست است؟ پس لطفا به شعور ایرانیان بیش از این توهین نکنند و بگذارند این طرح شکست بخورد تا ایشان و سایر مدافعین ج.ا و مخالفین جناب پهلوی به همراه “عظما” به شادی و پایکوبی بپردازند. براستی این مخالفت های غیر مستند و مغرضانه نشان دهنده احساس خطر لابی ج.ا از احتمال بالای موفقیت این طرح است البته به شرط آنکه حمایت شود. آقای نصری هیچ سابقه ای در مخالفت با طرح های مشابه در گذشته ندارد پس بدانید ایشان همانند هر لابیست دیگری بیخودی وقت تلف نمیکند!
برای دیدن مستندات و تصاویر به لینک زیر، منبع خبر مراجعه کنید
http://greenprevails.wordpress.com
نویسنده:بهداد مرشدی :من به عنوان مولف این نوشته مستند روشنگرانه راضی به باز نشر این نوشته در سایت های عمومی هستم و از هر گونه حق تالیف صرف نظر میکنم.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر