۱۳۹۰ دی ۵, دوشنبه

یوسف اسلام دوست از اقلییت های مذهبی ترک سنی اعدام شدبر اساس گزارش پیشین خبرگزاری هرانا یوسف اسلام دوست از اقلییت مذهبی ترک سنی (کوره سنی) از جمله هفت اعدامی زندان ارومیه بوده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، چند ماه قبل در روز دهم اکتبر، سه نفر دیگر از ترک های سنی روستای ایستی سو به نامهای جمال شیخ زاده فرزند، فرهاد اسلام دوست ومحمد جنگلی در زندان اورمیه اعدام شده بودند.
حداقل دو تن دیگر از اقلیت سنی های آذربایجان، به نامهای الله وئردی احمدپورآذر  و احمد جمشید جم از قصبات  قولونجو و بالوو ارومیه در خطر اعدام هستند.
در گزارش عفو بین الملل که روز ۱۵ دسامبر امسال منتشر شد، ضمن اشاره به خطر اعدام یوسف اسلامدوست در مورد او چنین نوشته بود:بسیاری از کسانی که به اتهام به اصطلاح قاچاق مواد مخدر دستگیر می شوند، تحت شکنجه و بدرفتاری مجبور به "اعتراف" می گردند.

محمود اسلامدوست، پدر این زندانی محکوم به اعدام به عفو بین الملل گفت: "پسرم بی گناه است. قاضی به ماه گفته بود که یوسف به شش یا هفت ماه زندان محکوم خواهد شد. بعد حکم اعدام او با خواست اداره اطلاعات صادر شد. پسرم ۵۰ روز تحت بدترین شکنجه ها بازجویی شده بود."

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر