۱۳۹۰ دی ۷, چهارشنبه

رییس دادگستری استان آذربایجان سخنانش را در مورد سکینه آشتیانی تکذیب کرد

article picture
حجت الاسلام مالک اژدر شریفی رییس دادگستری استان آذربایجان شرقی گفته است که رسانه ها سخن او را در مورد اعدام احتمالی سکینه محمدی آشتیانی نادرست منعکس کرده اند. رییس دادگستری استان آذربایجان گفته است که پروندۀ خانم محمدی آشتیانی جریان عادی خود را دنبال می کند و در روزهای اخیر رسانه های دولتی با تفسیر نادرست اظهاراتش مطلبی را به وی نسبت داده اند که او هرگز نگفته است.
با این حال، خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران ایران یکشنبه گذشته به نقل از حجت الاسلام شریفی نوشت از آنجا که امکان سنگسار کردن خانم محمدی آشتیانی به اتهام زنای محصنه وجود ندارد، آیت الله صادق آملی لاریجانی از علمای دین پرسیده است که آیا می توان به جای سنگسار کردن، سکینه محمدی آشتیانی را دار زد.قوۀ قضاییه ایران حکم سنگسار خانم محمدی آشتیانی را سال گذشته به حال تعلیق درآورد.
به گزارش منوتو، دیروز دولت فرانسه از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواست که از اجرای حکم اعدام خانم محمدی آشتیانی صرف نظر کند. خانم سکینه محمدی آشتیانی اتهامات ایراد شده علیه خود را رد کرده و گفته است که در زیر فشار ناچار به اعتراف شده است. دو وکیل مدافع خانم محمدی آشتیانی، یکی هم اکنون در زندان تبریز است و دیگری به همراه خانواده اش ناگزیر از تبعید شده است.
خبر های مربوط در لینک های زیر
http://parsdailynews.com/94550.htm
http://parsdailynews.com/94429.htm

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر