۱۳۹۰ دی ۸, پنجشنبه

بيکاری ۵۰۰ کارگر کرمانشاهی و شغل های داماد احمدی نژاد

article picture

امروز خبري در يکي از سايت ها خواندم که حکايت از بيکار شدن ۵۰۰ شهروند کرمانشاهي مي داد، يعني پانصد نفري که هر کدام شايد خرجي چند خانواده را پرداخت مي کردند، اين اين پس گرسنه خواهند ماند. با خواندن اين خبر به ياد سفر آقاي خامنه اي به کرمانشاه افتادم و اميد ها و دروغ هايي که بار ديگر عنوان مي شد و مردم بي پشت و پناه کرمانشاه را اغفال مي نمودند که آينده اي روشن خواهند داشت.
غافل از اينکه مردمان مظلوم کرمانشاه به در گذشته و نه حال و مطمن هستم با اين حکومت نه در آينده طعم خوش زندگي را چشيده و خواهند چشيد، به هر حال اميدوارم که دولت عدالت محور و عدالت پرور براي اين عزيزان قدمي بردارد. هر چند مي دانم داماد آقاي احمدي نژاد که در سي سالگي داراي چند شغل هستند و به تازگي رييس يکي از حساس ترين سازمان ها و نهادهاي کشور شزه است خوني رنگين تر از شهروندان ايراني دارند.
عين خبر کرمانشاه پست را مي توانيد در زير بخوانيد:


بنا به گزارش کرمانشاه پست ۵۰۰ کارگر مجتمع کشت و صنعت روغن نباتي ماهيدشت کرمانشاه ( نازگل ) با لغو قرارداد بيکار شده اند . روند بيکاري ها از آذرماه شروع شده است . کارگران بيکار شده در گفتگو با کرمانشاه پست ضمن اعتراض شديد به اوضاع بحراني شغلي شان خواستار رسيدگي فوري به وضعيت کاري خود شدند . آنها نسبت به قراردادهاي کاري و نبود امنيت شغلي خود ابراز نگراني کردند.
يکي از کارگران به کرمانشاه پست گفت: بيکار شديم . سفره مان خالي شد . نمي دانيم با دست خالي به فکر اجاره هاي آخر ماه باشيم يا دفترچه هاي قسط ؟ اين است امنيت شغلي ما ؟ لبخند فرزندانمان جاي خود دارد !
کارگر ديگري گفت: قرادادها ضمانت فرداي ما را نمي کند . اختيار با کارفرماست . هر وقت اراده کند بيکار مي شويم . وي ادامه داد : چه کسي پاسخگوي ماههاي آينده کاگران کارخانه اي است که بيشترشان سوابقي بالاي ۵ سال دارند ؟
گزارش هاي رسيده از تجمع و حضورکارگران در اداره کار استان در روزهاي گذشته خبر مي دهد . محمد قنبري مدير اداري و پرسنلي نازگل با تأييد لغو قرارداد ۵۰۰ نفر از کارگران به کرمانشاه پست گفت : هر چند کارخانه تعطيل نشده و کارگري هم اخراج نگرديده اما بعلت عدم تأمين مواد اوليه بدليل شرايط بين المللي عليه کشورمان فعلاً قادر به ادامه راه نيستيم و قراداد کارگران را لغو کرده ايم . هرچند در حال رايزني با مقامات براي حل مشکل هستيم . وي افزود اگر مشکلات مرتفع شود کارگران به کار بازخواهند گشت . قنبري زمان مشخصي را براي بازگشت کارگران اعلام نکرد .
در حالي که مدير اداري نازگل در پاسخ به اعتراض کارگران زمان قرادادها را با توجه به تبصره ۱ ماده ۷ قانون کار از اختيارات کارفرما دانست؛ داوود ياوري معاونت روابط کار اداره کار و امور اجتماعي اما با رد اين گفته به کرمانشاه پست گفت : مدت قرارداد به موافقت طرفين بستگي دارد . ياوري همچنين از رسيدگي به پرونده کارگران بيکار شده نازگل در آن اداره خبر داد و گفت : فعلاً ۴۰۰ نفر از کارگران فرم هاي بيمه بيکاري را تکميل تا از مزاياي اين قانون بهره مند شوند . مطابق قانون يادشده پرداخت تا حداکثر ۱۸ ماه مستمري ماهانه برابر مقررات قانون کار قابل پرداخت است .
از سوي ديگر محسن رستمي رئيس سازمان ‏صنعت ،معدن و تجارت استان در گفتگو با کرمانشاه پست با تأييد سخنان مدير اداري نازگل عدم واردات مواد اوليه بدليل شرايط بين المللي حاکم بر کشور را علت اصلي تعليق فعاليت روغن نباتي نازگل مي داند.
همچنين خبرهايي مبني بر عدم گشايش ارزي از سوي بانک مرکزي و بالارفتن هزينه توليد و ماليات نيز از عوامل تعليق فعاليت نازگل و بيکاري کارگران تأييد شده است .
مجتمع کشت و صنعت روغن نباتي ماهيدشت پيشتر با ۷۴۰ پرسنل در منطقه دشت ماهيدشت فعاليت کرده است .
محمد مصطفایی ،وکیل دادگستری

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر