۱۳۹۰ دی ۸, پنجشنبه

ایجاد فضای وحشت در دانشگاه آزاد تهران مرکز

article picture
پارس دیلی نیوز، سارا شمس:بنا به گزارشات دریافتی نیروهای امنیتی سپاه پاسداران تحرکات جدیدی را برای ایجاد رعب و وحشت در دانشگاه آزاد تهران مرکز و کنترل فضای این دانشگاه آغاز کرده اند. بیشتر دانشگاه های تهران مرکز حوزه استحفاظی قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران هستند و این نهاد امنیتی با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات مجلس نهم ، در نظر دارد فضا را برای نیورهای منتقد و معترض ناامن کرده و در عین حال به شکل نامحسوس ذهنیت دانشجویان را برای مشارکت در انتخابات آماده سازد.
از جمله تحرکات نیروهای این نهاد در دانشگاه آزاد تهران مرکز میتوان به برنامه های افزایش بصیرت سیاسی اشاره کرد که تحت عنوان " گرامیداشت حماسه نهم دی " و در دانشکده علوم سیاسی تهران مرکز برگزار می شود. در این مراسم که پنجشنبه هشتم دی ماه برگزار می شود ، قرار است حسین الله کرم و فاطمه رجبی از چهره های شناخته شده جریان اقتدارگرا به تبیین حوادث سال ۸۸ بپردازند و در عین حال دانشجویان را برای مشارکت در انتخابات اسفندماه ترغیب کنند. اگرچه به طور معمول برگزاری چنین جلساتی برای سازماندهی بدنه جریان اقتدارگرا در قالب برنامه های بسیج جریان داشته است ، اما قرارگاه ثارالله با نهادسازی در این دانشکده ، تشکلی تحت عنوان " هیئت مکتب الحسین " را ایجاد کرده است که طی ماههای گذشته بیشتر برنامه های سیاسی و آموزشی این دانشکده را این تشکل برگزار کرده است تا حساسیت دانشجویان نسبت به فعالیت های امنیتی و سیاسی بسیج کاهش یابد.
از دیگر تحرکات نیروهای امنیتی قرارگاه در این دانشکده میتوان به گرفتن عکس و فایل صوتی از گفتگوهای دانشجویان در بوفه این دانشکده اشاره کرد که طی هفته های گذشته نمونه های بسیاری از آن مشاهده شده است. این مساله توسط افرادی اتفاق می افتد که در ظاهر هیچ وابستگی تشکیلاتی به بسیج و نهادهای نظام ندارند ، اما نحوه رفتار آنها با دیگر دانشجویان - و از جمله گرفتن عکس با دوربین موبایل - نشان میدهد که به شکل موثر قصد دارند جو رعب و وحشت را در این دانشکده ایجاد کنند.البته مسئولین بسیج این دانشکده غالبا افراد مذکور را به عنوان نیروی خودسر معرفی می کنند و از مسئولیت پذیری در قبال عملکرد این رفتار طفره می روند. برای مثال در هفته گذشته دو تن از نیروهای لباس شخصی معروف در این دانشکده بدون توضیح اقدام به عکس گرفتن از دانشجویان این دانشگاه کردند . این حرکت زمانی صورت گرفت که یکی از دانشجویان دختر دانشکده علوم سیاسی در بوفه این دانشکده و طی گفتگو با دوستان خود جملاتی درباره رهبری و شخص سید علی خامنه ای بیان کرد و چند ثانیه بعد متوجه شد که دو تن از نیروهایی که بین دانشجویان به عنوان نیروهای امنیتی شناخته شده اند ، در حال عکس گرفتن از وی با گوشی های خود هستند.
به نظر می رسد قرارگاه ثارالله برای تسلط بر فضای جامعه دانشگاهی و به ویژه دانشگاه آزاد ، قائل به هیچ محدودیتی نیست و با توجه به احتمال تشدید اعتراضات سیاسی مردم در آستانه انتخابات ، از تهدید علنی دانشجویان دارای گرایش به اپوزیسیون توسط نیروهای امنیتی نیز به عنوان یک روش استفاده خواهد کرد.
سارا شمس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر