۱۳۹۰ اسفند ۱۴, یکشنبه

ضرب و شتم وحشیانه دو زندانی سیاسی در زندان گوهردشت کرج بدستور بازجویان

article picture

ضرب و شتم وحشیانه دو زندانی سیاسی در زندان گوهردشت کرج بدستور بازجویان وزارت اطلاعات
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" ضرب وشتم دو تن از زندانیان سیاسی که به اتهام فروش کتابهای سیاسی و مذهبی قدیمی دستگیر شده اند در زندان گوهردشت کرج.
روز شنبه 13 اسفند ماه زندانیان سیاسی کاظم روشندل 33 ساله ،سید جلال حسینی و محمد جهدی که به دلیل فروش کتابهای سیاسی و مذهبی قدیمی دستگیر شده بودند از سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج به دادسرای مستقر در اوین برده شدند و توسط فردی بنام ناصری رئیس این دادسرا مورد بازجویی قرار گرفتند. پس از یازجویی طولانی و پرونده سازی یکی از آنها به نام محمد جهدی با وثیقه آزاد شد.
اما دو زندانی دیگر به نام های کاظم روشندل و سید جلال حسینی به سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج بازگردانده شدند. هنگام بازگشت به زندان گوهردشت کرج این 2 زندانی مورد ضرب وشتم وحشیانه پاسداربندها قرار گرفتند که در اثر این ضرب وشتم بدن آنها بشدت کبود شده بود. ضربات وارده بر زندانی سیاسی کاظم روشندل بسیار زیاد و به همین دلیل آثار ضرب و جرح بر تن او عیان بود. پاسداربندی که این 2 زندانی را مورد ضرب و شتم قرار داد فردی بنام رهام می باشد.شکنجۀ وحشیانه جسمی به دستور بازجویان وزارت اطلاعات صورت می گیرد تا از این طریق زندانیان سیاسی را مرعوب نمایند.


سه زندانی نامبرده که به دلیل فروش کتابهای سیاسی و مذهبی قدیمی 50 روز پیش در تهران و اصفهان دستگیر شده بودند و به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شدند آنها چند هفته در آنجا تحت شکنجه های جسمی و وروحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشتند و پس از پرونده سازی به بند 350 زندان اوین منتقل شدند . حدود 3 هفته پیش در حالی که هنوز در بلاتکلیفی بسر می بردند و هیچ اتهامی به آنها نسبت داده نشده بود به سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج تبعید شدند.
این دو زندانی سیاسی از زمان دستگیری تا به حال بی نام نشان می باشند و این مسئله باعث شده بود که بازجویان وزارت اطلاعات با دست باز اعمال غیر انسانی را علیه آنها روا دارند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،دستگیری ،شکنجۀ جسمی و روحی زندانیان سیاسی توسط بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه علی خامنه ای را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی که تا به حال تنها نظاره گر جنایتهای علی خامنه ای علیه مردم ایران است ، خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
14 اسفند 1390 برابر با 04 مارس2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر