۱۳۹۰ اسفند ۱۷, چهارشنبه

وضعیت حاد جسمی زانیار مرادی
وضعیت حاد جسمی زندانی سیاسی زانیار مرادی و عدم درمان وی
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"وضعیت جسمی زندانی سیاسی محکوم به مرگ زانیار مرادی حاد می باشد .
زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی که در اثر شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی بازجویان وزارت اطلاعات در دوران بازداشتش دچار بیماریهای حادی شده است.او از ناحیۀ زانوها ،کمر و بیضه ها دچار آسیب دیدگی شدیدی شده است و مدتی طولانی است به دلیل دردهای شدید و طاقت فرسا قادر به نشستن و دراز کشیدن نیست.
پزشکان بهداری زندان 5 ماه پیش گزارشی از وضعیت حاد جسمی این زندانی سیاسی تهیه و برای عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران ارسال کرده اند و در آن گزارش تاکید کرده اند که او باید در یکی از بیمارستانهای خارج از زندان تحت عمل جراحی قرار گیرد. اما علیرغم گذشت چندین ماه هنوز این فرد که از جنایتکاران علیه بشریت می باشد هیچگونه اقدامی به منظور درمان این زندانی سیاسی انجام نداده است و او را در شرایط طاقت فرسا و غیر انسانی رها کرده اند.


زندانی سیاسی زانیار مردادی 32 ماه پیش توسط بازجویان وزارت اطلاعات دستگیری و تحت شکنجه های قرون وسطایی قرار گرفت. او را ماه ها در سلولهای انفرادی و بطور مستمر تحت شکنجه های وحشیانه برای گرفتن اعترافت دروغین تلویزیونی قرار دادند. ازجمله شکنجه هایی که علیه او بکار برده شد درازکش کردن این زندانی سیاسی بر روی تخت به شکل صلیب و بطور مدام تحت ضربات خود قرار دادن وی بود. شکنجه گران وزارت اطلاعات ضربات خود را بر روی زانوها،کمر و بیضه و سایر نقاط حساس بدن وی متمرکز کرده بودند.در اثر این ضربات زانوها،کمر و بیضهای وی دچار آسیب جدی گردید و علیرغم گذشت ماه ها از شکنجه های طاقت فرسا هنوز هم از درمان وی خوداری می کنند.
یکی از شیوه های بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه علی خامنه ای تحت شکنجه های وحشیانه قرار دادن زندانیان سیاسی است که منجر به آسیب دیدگی جدی می شود می باشد و طبعات آن تقریبا برای همیشه زندانیان سیاسی را رنج می دهد و از طرفی دیگر مانع درمان جدی آنها شدن است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،عدم درمان زندانیان سیاسی که در اثر شکنجه های قرون وسطایی دچار ناراحتیهای حاد جسمی شده اند و از شیوه های معمول رژیم ولی فقیه است را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
16 اسفند 1390 برابر با 06 مارس2012

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر