۱۳۹۰ اسفند ۱۴, یکشنبه

آخوند خاتمی نه به آزادی رای داده و نه به ایران ، خاتمی به جمهوری اسلامی رای داده

article picture


توجیه خاتمی: به «جمهوری اسلامی» رای دادم!
خودنویس، سهند خوانساری :یکی از روزنامه‌نگاران امروز پس از دیدارش با خاتمی، توضیحات وی را در این باره نوشته است؛ با این حال دفتر خاتمی اعلام کرده که «توضیح و تبیین ایشان در اولین فرصت منتشر خواهد شد.»
در پی واکنش‌های فراوان به شرکت محمد خاتمی در انتخابات دیروز، امروز وب‌سایت محمد خاتمی نوشت: «در سایت کلمه مطلبی در باب شرکت جناب آقای سید محمد خاتمی در انتخابات نشر یافته است که اظهار نظرها، اعتراض‌ها و پرسش‌های کاربران عزیز را نیز به همراه داشته است. با سپاس از همه عزیزان، توضیح و تبیین ایشان در اولین فرصت منتشر خواهد شد.»
این در حالی است که همچنان واکنش‌های منفی نسبت به اقدام دیروز رییس‌جمهور پیشین ایران ادامه دارد.
اردشیر امیرارجمند، سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید گفته است: «راه جنبش سبز و مطالبات آن روشن است؛ آقای خاتمی هم باید خودش پاسخگو باشد و مردم هم درباره پاسخ وی قضاوت خواهند کرد».


به نظر می‌رسد خاتمی در توجیه رفتار خود، شرکت کردن در انتخابات را در جهت حفظ «آرمان‌ها انقلاب و اصل نظام» عنوان کند.
با این حال، امروز حسین نورانی‌نژاد روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، با حضور در دفتر خاتمی برای لحظاتی با وی به گفت‌وگو نشسته و علت حضور یک باره وی را در انتخابات روز گذشته جویا شده است.
نورانی‌نژاد در یادداشتی در این باره نوشته است: امروز ساعاتی خدمت آقای خاتمی بودم. کاملا در جریان سنگینی فضای به وجود آمده در پی رای دادنشان بود و این فضای سنگین تا نزدیک‌ترین افراد و بستگان آقای خاتمی امتداد داشت. آقای خاتمی اولین چیزی که گفت «بسیار سخت بودن» تصمیمی بود که دیروز اجرا کرد. گفت که نسبت به تبعات عاطفی رایش در بین همه دوستان و جوانان آگاهی داشته و نسبت به آن احساس مسئولیت سنگین و دلنگرانی می‌کرده. اما «اخبار نگران‌کننده‌ای طی دو روز منتهی به انتخابات، درباره برنامه و نقشه‌های تندروهای جریان حاکم در زمان پس از انتخابات دریافت کرده بود که حرکتی غافلگیرکننده را برای بر هم زدن آن ایجاب می‌کرد.»

این روزنامه‌نگار ادامه داده است: آقای خاتمی با اشاره به انسجام فوق‌العاده‌ای که در بین نیروهای اصلاح‌طلب و سبز پیش از انتخابات به وجود آمده بود، ابراز امیدواری کرد که رای دادن ایشان به جای بر هم زدن نقشه‌های شوم تندروهای جریان حاکم، مخل انسجام اصلاح‌طلبان نشود. او تاکید بر پیچیده بودن شرایط سیاسی داخلی و بین‌المللی کرد و ابعاد متعددی از موضوعات مختلف که هر لحظه بر تصمیمات می‌تواند اثرگذار شود، بر این اساس خواستار درک این پیچیدگی‌ها از سوی همگان شد. او گفت مدعی این نیست که درست‌ترین تصمیم ممکن را گرفته، ولی سعی کرده با رعایت همه این جوانب و پیچیدگی‌ها اقدام کند. در تمام این توضیحات آقای خاتمی دلنگرانی‌اش بر عواطف آسیب دیده و حفظ انسجام نیروهای اصلاح‌طلب را مورد تاکید قرار می‌داد.
نورانی‌نژاد در پایان نوشته: «او در مقابل این نظر که آبرویش را در این میان به خطر انداخته، گفت که دلنگران آبروی خودش نیست، او دلواپس یاران در بندمان، حصرها، اصلاحات، و نقشه‌های شومی است که پیشاروی مردم، آرمان‌های انقلاب، جمهوریت و اصل نظام است. این را هم اضافه کنم که آقای خاتمی هرگونه فشار پیدا و پنهان، معامله و پیغامی را تکذیب کرد.»
بر این اساس خاتمی روی برگه رایش نوشته است: «جمهوری اسلامی».

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر