۱۳۹۰ اسفند ۱۹, جمعه

50 روز بی خبری از سعید ملک پور ، هرلحظه ممکن است حکم اعدام اجرا شود

article picture

خواهرسعید ملک پور:۵۰ روز است که از سعید خبری نداریم؛ هرلحظه ممکن است حکم اعدام اجرا شود.
از سعید ملک پور که اواخر بهمن ماه حکم اعدامش به دایره اجرای احکام فرستاده شده است خبری در دست نیست. خواهر سعید ملک پور با اظهار نگرانی شدید از وضعیت برادرش به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « ۵۰ روز است که به ما اجازه ملاقات داده نشده است و ما کاملا از وضعیت سعید بی خبر هستیم. نامه ها و تقاضاهای دیدارمان نیز تا به حال بی جواب مانده است.»
مریم ملک پور خطاب به مسولان قوه قضاییه ایران گفت:« هر لحظه ممکن است حکم اعدام سعید اجرا شود. من از مسولان قضایی کشورم درخواست می کنم تا جلوی این حکم را بگیرند. ما نامه های زیادی داده ایم که تا به حال بی جواب مانده اند با این حال باز هم امیدواریم که مسولان جلوی اجرای این حکم را بگیرند. »
حکم اعدام سعید ملک پور، فعال سایبری اواخر بهمن ماه امسال بدون ابلاغ به وکلایش به دایره اجرای احکام فرستاده شده است. پرونده سعید ملک پور در حالی به دایره اجرای احکام فرستاده شد که حکم اعدام او که توسط دیوان عالی کشور تایید شده است به وکلایش ابلاغ نشده بود و به این ترتیب شانس اعادی دادرسی از آنها گرفته شده است.


خواهر سعید ملک پور در خصوص وضعیت حکم برادرش گفت:«متاسفانه حکم اعدام سعید خیلی سریع و بدون اطلاع وکلای برادرم به دایره اجرای احکام فرستاده شده است. وکلای برادرم که اواخر بهمن ماه برای دریافت تایید حکم اعدام به دادگاه انقلاب مراجعه کرده بودند متوجه شدند که حکم بدون ابلاغ به آنها به دایره اجرای احکام فرستاده شده است. یعنی حتی فرصتی برای وکلا قائل نشدند تا بتوانند ادعادی دادرسی بدهند. وقتی آنها به دادگاه برای اعادی دادرسی می روند بهشان گفته می شود که پرونده ای دیگر اینجا نمانده است که آنها بخواهند برایش اعاده دادرسی بدهند. 
سعید ملک پور، ۳۶ ساله در سال ۱۳۸۷ به قصد دیدار از پدر بیمارش از کانادا به ایران آمد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. پس از آن این زندانی در اسفند سال ۱۳۸۸ در تلویزیونی دولتی ایران ظاهر شد و به اتهامات وارده بر خود اعتراف کرد. او در مهرماه ۱۳۸۹ به اتهام “توهین به مقدسات اسلامی” که ادعا می شود به دلیل مدیریت شبکۀ وبسایت های پورنوگرافیک بوده است در از سوی دادگاه بدوی به اعدام محکوم شد. اما دیوان عالی کشور این حکم را در آبانماه سال ۱۳۹۰ نقض کرد و پروندۀ وی را به دلیل نقص تحقیق و شهادت های ناکافی به دادگاه انقلاب پس داد تا نقایص قضایی آن را برطرف کند. با این حال حکم اعدام او در تاریخ ۱۰ بهمن ماه از سوی دیوان عالی کشور تایید شد.
مریم ملک پور به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« حال ما هم نگران اجرا شدن حکم در هر لحظه هستیم و هم نگران وضعیت کنونی برادرم که نتوانستیم او را ۵۰ روز ببینیم.»
مریم ملک پور در گفتگوی قبلیش با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران خبر از اعمال فشارهای برای اعتراف گیری از برادرش در داخل زندان داده بود.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر