۱۳۹۰ اسفند ۱۷, چهارشنبه

بیانیه سه تن از زندانیان سیاسی بر علیه سانسور در رسانه های فارسی زبان

article picture

مدت ها است برخی رسانه های فارسی زبان که با هزینه دولت های غربی اداره می شوند تنها اخبار مربوط به زندانیان اصلاح طلب را پوشش گسترده خبری میدهند در حالی که همین روند در ارتباط با اخبار زندانیان غیر اصلاح طلب از سوی این رسانه ها رعایت نمیشود در همین راستا سه تن از زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج به نام های دکتر نادر بابایی زیدی، جعفر اقدامی، خالد هردانی بیانیه ای را نسبت این روند غیرعادلانه در این رسانه ها را در اختیار سایت پارس دیلی نیوز قرار داده اند متن کامل بیانیه به شرح زیر میباشد.
به نام خداوند جان و خرد
با درود به ملت ستم دیده ایران
چندین سال است شاهد پوشش خبری گسترده در رسانه های خارج از ایران نسبت به زندانیان اصلاح طلب میباشیم در حالی که اخبار زندانیان دیگر که اصلاح طلب نمی باشند پوشش خبری بسیار کم و با در بعضی مواقع به صورت کامل مورد سانسور خبری قرار میگیرند در صورتی که زندانیان غیر اصلاح طلب هزینه هایی بعضا سنگین تر نسبت به اصلاح طلبان متحمل شده اند .


رسالت یک رسانه خبری که ادعای بی طرف بودن را دارند میبایست پوشش اخباری بی طرف و دور از سانسور برای آگاهی سازی مخاطبانش میباشد نه اخبار را به صورت گزینشی و در قالب باند بازی منتشر کند. در چند سال اخیر به ویژه پس از انتخابات 88 سیاستی که برخی رسانه های فارسی زبان از جمله رادیو فردا در پیش گرفته این رسانه را تبدیل به رسانه اصلاح طلبان کرده که تنها صدا و خواسته این طیف سیاسی منتشر میشود.
یک رسانه حرفه ای نبایستی صدای احزاب و گروه های مشخصی را منعکس کند در زندان دردناکترین و پرهزینه ترین اتفاقات و احکام برای زندانیان روی میدهد که این رسانه در قبال رسالت خبری خویش سکوت را سر لوحه کار خویش قرار میدهد اما در مورد جزیی ترین اخبار اصلاح طلبان به مانند سرماخوردگی و یا گرفتن جشن تولد در زندان و یا نظراتشان و بیانیه هایشان تمام بخش های خبری خود را بسیج می کند تا اخبار مربوطه را پوشش خبری گسترده دهند.
بدینوسیله انزجار خویش را از سیاست در پیش گرفته این خبر گزاری ها در ارتباط با گزینشی پخش کردن اخبار و سانسور خبر زندانیان غیر اصلاح طلب اعلام میکنیم و به امید روزی که رسانه های خبری بی طرف به رسالت ژورنالیستی خود به درستی عمل کنند و شرف و حرفه خویش را به معرض فروش نگذارند و در راستای کار خبری سالم گام بردارند.
امضا کنندگان: دکتر نادر بابایی زیدی ، جعفر اقدامی ، خالد هردانی
گزارش : امید دانا
 به پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر