۱۳۹۰ اسفند ۱۸, پنجشنبه

ایجاد تشکیل شورای عالی مجازی ، نشانه وحشت شدید خامنه ای مفلوک از سرنگونی

article pictureمجید محمدی، جامعه شناس و تحلیلگر سیاسی، دو دلیل را در ارتباط با تشکیل این شورا مطرح می سازد: دلیل اول احساس خطر آیت الله خامنه ای از گسترش فضای مجازی در ایران؛ دوم اینکه احتمال می رود که سیستمها و پایگاههای اینترنتی دولتی با هک شدن روبرو شوند.
رادیو فرانسه نوشت:شورای عالی فضای مجازی با حکم آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، تشکیل و اعضای حقیقی و حقوقی آن منصوب شدند.
در این بیانیه آمده است : آثار چشمگیر شبکه جهانی اینترنت در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، لزوم برنامه ریزی و هماهنگی به منظور صیانت از آسیب های ناشی از آن و بهره گیری حداکثری از فرصت ها در جهت ارائه خدمات گسترده و مفید به مردم از دلایل اصلی ضرورت تشکیل شورای عالی فضای مجازی است.
به گفته رهبر جمهوری اسلامی این شورا وظیفه دارد مرکزی به نام مرکز ملی فضای مجازی کشور ایجاد نماید.


برپایه این حکم، رئیس جمهوری با اختیارات کافی ریاست این شورا را برعهده دارد.
این شورا وظیفه دارد مرکزی به نام مرکز ملی فضای مجازی کشور ایجاد نماید تا اشراف کامل و به روز نسبت به فضای مجازی در سطح داخلی و جهانی و تصمیم گیری نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه کشور با این موضوع از حیث سخت افزاری، نرم افزاری و محتوائی در چارچوب مصوبات شورای عالی نظارت بر اجرای دقیق تصمیمات در همه سطوح تحقق یابد.
مجید محمدی، جامعه شناس و تحلیلگر سیاسی، دو دلیل را در ارتباط با تشکیل این شورا مطرح می سازد: دلیل اول احساس خطر آیت الله خامنه ای از گسترش فضای مجازی در ایران؛ دوم اینکه احتمال می رود که سیستمها و پایگاههای اینترنتی دولتی با هک شدن روبرو شوند.
از آنجائی که ایران یکی از کشورهائی است که از رقم بالای کاربران اینترنت برخوردار است، به گفته این تحلیلگر سیاسی این امر برای شخص رهبر جمهوری اسلامی که نسبت به موضوع تبادل اطلاعات در کشور بسیار حساس است، ایجاد انگیزه می کند تا تمامی دستگاههای دولتی را تا آنجا که امکان دارد در کنار هم قرار دهد و فضای مجازی را به زیر کنترل بیشتر درآورد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر