۱۳۹۰ اسفند ۱۷, چهارشنبه

تجمع صدها تن از دانشجویان دانشگاه شهرکرد

article pictureسومين تجمنفی دانشجویان شهرکرد در ٦ ماه اخير برگزار شد
روز گذشته، دانشجویان دانشگاه شهرکرد در اعتراض به مشکلات صنفی تجمع نمودند.
به گزارش دانشجونع صیوز، در روزهای اخیر مسئولین دانشگاه شهرکرد از دانشجویان برای سرویس های درون دانشگاه، که تا کنون بصورت رایگان بود، هزینه رفت و آمد دریافت می کنند.
در پی این اقدام روز گذشته صدها تن از دانشجویان از ساعت ١٢ ظهر در مقابل دانشکده ی علوم دانشگاه شهرکرد تجمع نمودند.
مسئولین حراست دانشگاه پیش از شروع تجمع با ایجاد فضای رعب و وحشت در میان دانشجویان قصد جلوگیری از برگزاری تجمع را داشتند که با حضور گسترده دانشجویان این اقدام ناکام ماند.
پس از تجمع دانشجویان، ماموران حراست (آقایان صفری، کیانپور و شریفی) با در دست گرفتن دوربین شروع به فیلم برداری از دانشجویان کردند که این عمل خود باعث برافروخته شدن بیشتر دانشجویان شد.


پس از این اقدام مسئولین حراست، آقای رادفر، معاون دانشجویی دانشگاه با حضور در جمع دانشجویان خواستار تعیین نماینده هایی از سوی آنان برای مذاکره و ختم تجمع شد که با مخالفت شدید دانشجویان مواجه گردید. پس از اعتراض دانشجویان با پرتاب سکه های ۵٠ و ١٠٠ تومانی، آقای رادفر به کمک مامورین حراست از محل تجمع متواری شد.
دانشجویان همچنین خواهان حضور آقای اسدی، رییس دانشگاه، در بین دانشجویان شدند که وی در جمع دانشجویان حاضر نشد. در ساعاتی از برگزاری تجمع نیز تلفن های همراه دانشجویان در درون دانشگاه از دسترس خارج بود.
«شورای صنفی دانشجویان تشکیل شود»
در ادامه دانشجویان دانشگاه شهرکرد با امضای بیانیه ای خواستار تشکیل شورای صنفی و برداشتن کرایه های سرویس های درون دانشگاه شدند. دانشجویان همچنین اعلام کردند تا تاریخ ٩١/١/٢٠ به مسئولین مهلت خواهند داد که فضای لازم برای تشکیل شورای صنفی را بوجود آورند در غیر این صورت دانشجویان به امور مسئولین رسیدگی خواهند کرد.
دانشجویان همچنین با سر دادن شعارهایی از قبیل "دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد"، "دانشجوی بیچاره پول از کجا بیاره" و "حراست حیا کن دانشجو را رها کن" اعتراض خود را نسبت به این مسئله نشان دادند.
این تجمع تا ساعت ٦ عصر ادامه یافت و اکثر کلاس های دانشگاه در این بازه ی زمانی تعطیل شد. در پایان دانشجویان تصمیم گرفتند که تا قبل از تعطیلات عید به تحصن در مقابل دفتر معاونت دانشجویی ادامه دهند.
شایان ذکر است که در مهر و آبان ماه امسال بعد از پیدا شدن کرم در غذای سلف و برگزاری تجمعات صنفی، مسئولین قول تشکیل شورای صنفی را به دانشجویان داده بودند که تا کنون اجازه تشکیل این شورا به دانشجویان داده نشده است.
دانشجویان در پایان اعلام کردند که اگر حتی یک نفر به کمیته انضباطی یا حراست دانشگاه احضار شود، عکس العمل سنگین تری در انتظار مسئولین دانشگاه خواهد بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر