۱۳۹۰ شهریور ۸, سه‌شنبه

فیگارو:رژیم ایران با مخالفان بشار اسد در یکی از کشورهای اروپایی گفتگو کرد

article picture

روزنامه لوفیگارو به نقل از منابع مطلع اعلام کرد جمهوری اسلامی در یکی از کشورهای غربی با مخالفان بشار اسد گفتگو کرده است.
بر اساس گزارشی که این روزنامه فرانسوی روز سه شنبه 30 – 8 – 2011 منتشرکرده است جورج مالبرونو از روزنامه نگاران ارشد لوفیگارو به منابع خاصی دست یافته که تاکید کردند چند تن از مسئولان جمهوری اسلامی در یکی از پایتخت های اروپایی با نمایندگانی از مخالفان سوری دیدار کرده اند.
به گزارش العربیه، در این دیدار مساله نفوذ گروه های اسلام گرا و موضع مخالفان نسبت به حزب الله و همچنین امکان رسیدن به راه حل مناسب برای پایان دادن به بحران بررسی شد.
لوفیگارو همچنین تاکید کرده است حزب الله لبنان نیز به شکل مستقیم با مخالفان رژیم سوریه وارد گفتگو شده است و حسن نصرالله دبیرکل این حزب در سخنرانی اخیر خود در مقایسه با سخنرانی های پیشین خود از بشار اسد به شدت دفاع نکرد.لوفیگارو به نقل از یکی از مخالفان برجسته رژیم بشار اسد تاکید کرد مخالفان نمی خواهند به جمهوری اسلامی پشت کنند بلکه می خواهند روابط دوجانبه شاهد توازن و اصلاح شود و هیچگاه نمی خواهد موضعی خصمانه نسبت به ایران بکار گیرد.
روزنامه فرانسوی در مورد سفر امیرقطر به تهران گفت هدف از این دیدار ارسال پیام به حزب الله در مورد موقعیت آینده آن پس از سقوط حزب الله است.
علی اکبرصالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی اخیرا از رژیم بشار اسد خواسته است " به مطالبات مشروع مردم عمل کند." و رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه نیز دخالت ایران در سرکوب مخالفان در سوریه را رد کرده است.
ناظران نرمش موضع جمهوری اسلامی نسبت به تحولات سوریه را نشانه نزدیک بودن سقوط بشار اسد قلمداد می کنند.
مقامات جمهوری اسلامی بارها از رژیم سوریه در برابر اعتراضات مردم برای برقراری دموکراسی و آزادی حمایت کردند.

پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر