۱۳۹۰ شهریور ۹, چهارشنبه

آزادی چهار فعال کرد و تمدید بازداشت موقت برای چهارتن دیگر


چهار نفر از فعالان ادبی و فرهنگی شهر گیلان‌غرب در استان کرمانشاه که بیش از یک ماه پیش توسط مأموران امنیتی بازداشت شده بودند، طی دو روز اخیر با قرار وثیقه آزاد شده‌اند و قرار بازداشت چهار نفر دیگرشان برای یک ماه دیگر تمدید شده است.
به گزارش کردیش پرسپکتیو، مریم امینی، نعیم نجفی، جمال خانی و سینا بیژن‌پور هر یک با قرار وثیقه‌ی ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده‌اند. اتهام این افراد تبلیغ علیه نظام عنوان شده است. هر یک از آنها مدت یک ماه را در سلول‌‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه گذرانده و طی روزهای اخیر به بند قرنطینه‌ی زندان «زنان» و «دیزل‌آباد» این شهر منتقل شده بودند.
سجاد جهانفرد، عزالدین حیدری، فرهاد وکیلی‌نیا و مازیار محمدی چهار نفر دیگر از بازداشت شدگان هستند که قرار بازداشت‌شان برای یک ماه دیگر تمدید شده و همچنان در بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه به سر می‌برند. هر چند خانواده این افراد ابراز امیدواری کرده‌اند که پس از تعطیلات عید فطر امکان آزادی فرزندان‌شان فراهم گردد.
سجاد جهانفرد نویسنده و پژوهشگر جوان کُرد و صاحب چندین اثر ادبی از جمله، مجموعه‌ی هفت جلدی «افسانه‌های سرزمین میدیا»، «نام‌نامه‌ی مانیشت» و چند جلد کتاب کودک به زبان کُردی کلهری است. دیگر بازداشت شدگان نیز از اعضای انجمن ادبی «بانان» و همکاران سایت فرهنگی «تاق‌وه‌سان» هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر