۱۳۹۰ شهریور ۹, چهارشنبه

مولوی عبدالحميد به ممنوعیت برگزاری نماز عید اهل سنت، اعتراض کرد

مولوی عبدالحميد، امام جمعه اهل سنت زاهدان،

مولوی عبدالحميد، امام جمعه اهل سنت زاهدان، از رهبرجمهوری اسلامی خواسته است تا اجازه ندهد، «افرادی تحت هر عنوانی» از برگزاری نماز عيد فطر  اهل سنت در  شهرهايی که اهل سنت در اقليت هستند، جلوگيری کنند.
به گزارش تارنمای «سنی آن‌لاين»، مولوی عبدالحميد هفتم شهريور، از اين که «اقليت اهل سنت در بعضی از شهرهای بزرگ ايران برای اقامه نماز عيدين و جمعه با مشکلات روبرو هستند» ابراز تاسف کرده است.
طبق اين گزارش وی افزوده است:« شنيده می شود که در تهران، پليس امنيت از ائمه نمازخانه های اهل سنت تعهد می گيرد که نماز عيد سعيد فطر را برگزار نکنند. اين در حالی است که نص صريح قرآن از وظايف حکومت اسلامی را اقامه نماز قرار داده است.»
مولوی عبدالحميد درادامه گفته است:« جلوگيری اقليت اهل سنت از اقامه نماز عيدين و جمعه در شهرهای بزرگ مايه یأس و نا اميدی است.»مولوی عبدالحمید همچنین گفته است که در خواست برای برگزاری آزادانه نماز عید توسط  اهل سنت خواسته ای مبتنی بر قانون اساسی جمهوری اسلامی است.
در حالی امام جمعه اهل سنت زهدان از رهبر جمهوری اسلامی خواسته است تا ممنوعيت برگزاری نماز عيد اهل سنت لغو شود که روز دوشنبه ۱۴
نماينده شهرهای سنی نشين درمجلس در نامه ای از محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران،  خواسته اند اجازه برگزاری نماز عيد فطر در تهران داده شود.
اين در حالی است که هيات امنای نمازخانه اهل سنت غرب تهران (صادقيه) می گويد، این دومين سالی است که اهل سنت در تهران از برگزاری نماز عيد محروم می شوند.
در نامه هيات امنای نمازخانه اهل سنت غرب تهران(صادقيه) به نمايندگان مجلس امده است که اهل سنت تهران از داشتن حتی يک مسجد در اين شهر محروم اند و نمازهای خود را در منازل استيجاری برگزار می کنند،  ولی  از سال گذشته پليس امنيتی تهران با مراجعه به منازلی که اهل سنت در آنها نمازهای جمعه و عيدين را برگزار می‏کردند، با فشار و تهديد مانع برگزاری نماز عيد فطر در اين شهر شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر