۱۳۹۰ شهریور ۱۲, شنبه

آغاز مجدد عملیات سپاه پاسدارن در نوار مرزی غرب کشور
امروز جمعه مورخ ۱۲ شهریورماه نیروهای سپاه پاسداران بعد از وقفه ۱۰ روزه بار دیگر اقدام به آغاز عملیات علیه نیروهای پژاک در حاشیه نوار مرزی غرب کشور کردند.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز حدود ساعت ۱۰ نیروهای سپاه در منطقه مرزی «دوله تو» و «دشت وزنه» از توابع شهرستان سردشت به صورت کاروان نظامی به نقطه صفر مرزی اعزام شده و با نیروهای پژاک در این منطقه وارد درگیری شده‌اند.
شاهدان عینی در منطقه به گزارشگر هرانا گفتند که نیروهای سپاه در طول چند روز گذشته در داخل مساجد و اطراف روستاهای مرزی ساکن شده و امروز عملیات خویش را آغاز کرده‌اند. گفته می‌شود که همزمان مناطق مرزی توسط سپاه پاسداران به شدت توپباران شده و درگیر‌ها تا ساعت ۹ امشب به شدت ادامه داشته است.
یک دستگاه بولدزور سپاه که قصد ایجاد جاده در مناطق کوهستانی نقاط صفر مرزی را داشته امروز در این درگیری منهدم شده است و بر اساس شواهد و با اعزام چندین دستگاه آمبولانس این حادثه تلفاتی را متوجه سپاه پاسداران کرده است.
هم چنین بنا بر گزارش دیگری چندین تن از نیرو‌ها بومی سپاه پاسداران که اهل بخش «نلاس» از توابع شهرستان سردشت هستند امروز در این درگیر‌ها کشته شده‌اند.
اسامی سه تن از کشته شدگان که به بیمارستان شهر سردشت منتقل شدند برای گزارشگران محلی تا کنون تائید شده است.
از سوی دیگر بر اساس گزارش شاهدان عینی نیروهایی زیادی وارد شهر پیرانشهر شده و در پادگان‌ها مستقر شده‌اند.
گفتنی است از آمار تلفات نیروهای پژاک اطلاعی در دست نیست.
 هرانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر