۱۳۹۰ شهریور ۱۲, شنبه

اخبار قیام مردم آذربایجان، گزارش تائید نشده،کشته شدن یک جوان 22 ساله در تبریز

article picture


بر اساس گزارشات رسیده تایید نشده از تبریز احتمال شهادت یکی از فرزندان غیور ستارخان در این شهر دارد. براساس گزارش شاهدان عینی یک جوان 20 الی 22 ساله آذربایجانی در شهناز در اثر شلیک مستقیم گلوله توسط یک مامور لباس شخصی به شهادت رسیده است. حادثه زمانی رخ داد که مردم به طرف عده ای مامور لباس شخصی حمله کردند و در یکی از کوچه های شهناز مامور به صورت مستقیم اقدام به شلیک گلوله کرد.


به گزارش پارس دیلی نیوز به نقل از سایت " اؤیرنجی " ،دهها نفر در اورمیه در اثر شلیگ گلوله یا ساچمه زخمی شده اند. حداقل سیزده مجروح با گلوله در بیمارستان مطهری ارومیه که حال چهار نفرشان وخیم است، آماری از دیگر بیمارستانها در دست نیست.شاهدان عینی میزان خشونت به کار رفته توسط مامورین را غیرقابل توصیف و حضور مردم را بیش از تظاهرات هفته پیش اعلام کردند. هم اکنون نیروهای بسیج که عمدتا نوجوان و جوانان حداکثر تا 25 سال سن هستند با لوله های پلیکا در دست در خیابانهای ارتش ، امینی ، باکری، خیام ، دانشکده و خیابانهای دیگر شهر مستقر هستند.

ده ها نفر از بازداشت شدگان تظاهرات خشونت بار امروز به یکی از ساختمانهای وابسته به بسیج در فلکه مخابرات ابتدای خیابان برق که تا چهارسال پیش یکی از خانه های امن اداره اطلاعات ارومیه بود منتقل شده اند. دقایقی پیش ماموران لباس شخصی با حضور در بیمارستان مجروحانی که حالشان وخیم نبود را به مکانی نامعلوم منتقل کردند . یکی از پرستاران بیمارستان مطهری از انتقال احتمالی این مجروحان به بیمارستان عارفیان که متعلق به سپاه است خبر داد.


سپاه پاسداران مسئولیت حفاظت از ساختمان استانداری و صدای و سیمای آذربایجان غربی را در دست دارد و یکساعت پیش حداقل ده دستگاه تویوتا لندکروزهای سیاه رنگ سپاه که بر پشت آنها سلاح دوشکا قرار دارد در محوطه استانداری و صدا و سیما مستقر شده اند.

ازشهر تبریز در ساختمانها ی بلند این شهر تک تیرانداز ها جای گرفته اند. کلانتریها پر است از زنان و کودکان و جوانانی که بسیاری هم زخمی هستند. تمام مسیر های منتهی به میدان ساعت- تربیت- چهاراه شهناز- راسته کوچه وبازار تبریز تحت کنترل نیرو های انتظامی وگارد ویژه هستند. بسیج سعی در گرفتن کنترل نیرو های انتظامی و وادار کردن آنها به یورش به سمت مردم را دارد.

بر اساس اخبار رسیده که یکی از شاهدین عینی به اؤیرنجی داده وضعیت در تبریز بغرنج اعلام شده است.از آبرسان تا بازار تعداد زیادی از ملت در خیابانها هستند. در میدانهای اصلی آبرسان برق و اینترنت قطع شده و به جای نیروهای انتظامی بسیج و نیروهای ضد شورش در خیابانها مردم را سرکوب می کنند. بسیج برای پراکنده کردن مردم از باتوم استفاده می کنند. به گفته شاهد عینی که در شهناز بود صدای درگیری ها را شنیده است و با غروب آفتاب بر شدت تظاهرات در آبرسان نیز افزوده شده است.

پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر