۱۳۹۰ شهریور ۱۲, شنبه

ساکنین مدنی اقلیم کردستان توسط سپاه پاسداران هدف گلوله قرار گرفتند

پارس دیلی نیوز به نقل از کردپا، امروز صبح، ساعت 8 به وقت اقلیم کردستان عراق، نیروهای سپاه پاسداران ایران، مستقر در منطقه‎ی مرزی " حاجی عمران "، با شلیک گلوله، جان یک شهروند کرد را گرفتند.

امروز شنبه، 12 شهریورماه، نیروهای نظامی سپاه پاسداران که در منطقه‎ی مرزی " کودو " واقع در مرز حاجی عمران عراق مستقر می‎باشند با هدف قرار دان یک شهروند کرد به نام " فرمان محمد پیرداود " اهل روستای " شیو رش " وی را به قتل رساندند.
آژانس خبررسانی کردپا طی تماسی تلفنی با یکی از شاهدان عینی به نام " عبدالله "،صحت این رویداد را جویا شده و وی این چنین پاسخ داد: فرمان پیرداود که چوپان یکی از روستاهای منطقه بوده از سوی نیروهای نظامی ایران هدف تیراندازی اسلحه‎ی " قناسه " قرار گرفته و زخمی گردید که به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان " چومان " و سپس " اربیل " منتقل شده که در حین انتقال جان خود را از دست داد.
این شاهد عینی در ادامه‎ی گفتگو با کردپا اعلام نمود: نیروهای نظامی حکومت ایران در نزدیکی شهر حاج عمران که از توابع استان اربیل عراق می‎باشد، مراکز و پاسگاه‎های نظامی دایر کرده و بدون هیچ دلیلی به شهروندان اقلیم کردستان شلیک می‎کنند.
از آغاز حملات مرزی ایران و گلوله‎باران کردن خاک اقلیم کردستان که از 22 تیرماه سال جاری شروع شده، تاکنون چهار شهروند کرد از سوی نیرو‎های سپاه پاسداران کشته و طبق گزارش سازمان دیده‎بان حقوق بشر ار ابتدای حملات تاکنون 12 روستای مرزی تخلیه و بیش از 750 شهروند کرد در اقلیم کردستان آواره شده‎اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر