۱۳۹۰ شهریور ۸, سه‌شنبه

معلمان اخراجی برای چندمین روز درهفته جاری دست به تحصن اعتراض آمیز زدند

article picture

تجمع معلمان اخراجي دربرابر معاونت منابع انساني رياست جمهوري

معلمان شرکتی آموزش و پرورش یا‌‌ همان نیروهای حق التدریسی برای چندمین روز درهفته جاری دست به تحصن اعتراض آمیز زدند و این بار معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری را بعنوان محل اعتراض خود انتخاب کردند.
به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، از ساعت ۸ صبح امروز نزدیک به ۶۰۰ نفر از نیروهای حق التدریسی آموزش و پرورش کشور در اعتراض به اخراج از محل کار خود در مقابل معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری تجمع کردند تا اعتراض خود را به بلاتکلیفی طولانی مدت خود نشان دهند.
یکی از این تحصن کنندگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا خاطر نشان کرد: نزدیک به ۲۷ هزار نفر از نیروهای حق التدریسی آموزش و پرورش در اعتراض به اخراج از محل کار خود و همچنین مخدوش بودن آزمون پذیرش این نیرو‌ها که در تاریخ سوم تیرماه سال جاری برگزار شد در اینجا حضور پیدا کردند تا بتوانند با معاون منابع انسانی رئیس جمهور دیدار کنند.وی افزود: این تعداد از نیروهای حق التدریسی با ۱ تا ۱۰ سال سابقه درحالی از کار اخراج شدند که معلم‌های مشغول در نهضت سواد آموزی با مدرک دیپلم کماکان مشغول به کار در محل کار خود هستند.
وی همچنین درباره مطالبات نیروهای حق التدریسی گفت: ما از مسئولین و نمایندگان مجلس تقاضا داریم که تکلیف ما را هرچه زود‌تر روشن کنند و ترتیبی اتخاذ شود که ما بتوانیم به محل کار خود بازگردیم. چرا که آزمون برگزار شده هم دارای اشکالات زیادی بود.
این معلم معترض درخصوص شرایط معترضین خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما چند روز است که درتهران حضور داریم و هر روز دربرابر یکی از نهادهای دولتی حضور پیدا می‌کنیم و شب‌ها برای خواب به( گور خمینی) می‌رویم که هر بار برخورد نامناسبی با ما صورت می‌گیرد و برخی مسئولین و نمایندگان به ما می‌گویند که ما بی‌سواد هستیم.
گفتنی است معلمان حق التدریسی درحالی در مقابل معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری دست به تحصن زدند که پیش از این بار‌ها در برابر مجلس شورای اسلامی و دفتر ریاست جهموری دست به تحصن و اعتراض زده بودند که اعتراضشان راه به جایی نبرده بود.
معترضین همچنین پلاکاردهایی با مضامین» نمایندگان حمایت حمایت»» اخراج معلمان صادق چرا» و... در دست داشتند و از این طریق اعتراض خود را به مسئولین نشان دادند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر