۱۳۹۰ شهریور ۱۲, شنبه

صدور حکم اعدام برای دو شهروند در تهران


عصر روز ۱۹ آذر سال ۸۸، مرد جوانی به نام قادر که در جریان درگیری به شدت مجروح شده بود، به بیمارستان بهارلو منتقل شد اما ساعاتی بعد فوت کرد.
متهم این حادثه بعد از انتقال به پلیس آگاهی، به ارتکاب قتل اعتراف کرد. با اعتراف متهم به ارتکاب قتل، ‌ قرار مجرمیت وی از سوی دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.
جلسه محاکمه در مهرماه سال گذشته در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی همت‌یار برگزار شد که در جریان رسیدگی، متهم با پذیرفتن اتهام، مدعی شد که علت قتل، مصرف شیشه از سوی مقتول و مشکلاتی بود که به همین علت به وجود می‌آمد.
با حکم دادگاه، متهم به قصاص محکوم شد که پرونده برای اعمال نظر به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد و در ‌‌نهایت قضات شعبه ۱۵ دیوان عالی کشور با بررسی پرونده و مشورت، حکم صادره را تأیید کردند.
هم چنین امروز دیوان عالی کشور حکم قصاص در ملأعام عامل قتل در پل مدیریت را تأیید کرد. روز چهارشنبه ۱۵ تیر امسال مرد جوانی روی پل عابر پیاده در منطقه پل مدیریت دختر جوان دانشجویی را با ضربات متعدد چاقو به قتل رساند و همراه وی را زخمی کرد ولی قبل از اینکه موفق به فرار شود توسط شاهدان حادثه دستگیر شد.
بعد از انجام تحقیقات در دادسرای جنایی و صدور قرار مجرمیت برای متهم، پرونده برای رسیدگی به شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد که در تاریخ ۵ مردادماه به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی برگزار شد.
در پایان جلسه، قاضی عزیزمحمدی و مستشاران دادگاه وارد شور شدند و در ‌‌نهایت متهم را به قصاص در ملأعام محکوم کردند.
بعد از اتمام مهلت قانونی برای اعتراض طرفین به حکم صادره، پرونده روز گذشته به دیوان عالی کشور ارسال شد تا قضات دیوان عالی درباره آن اعلام نظر کنند.
سرانجام قضات یکی از شعب دیوان عالی کشور بعد از بررسی پرونده و مشورت، حکم صادره از سوی دادگاه کیفری استان تهران را تأیید کردند.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر