۱۳۹۰ شهریور ۱۱, جمعه

ساعتی پیش؛ تیراندازی به سوی دراویش گنابادی در شهرستان کوار بنا بر اعلام منابع خبری وابسته به دراویش گنابادی، برخی از نیروهای تندروی محلی شهرستان کوار در استان فارس، در جریان تبلیغ بر علیه دراویش و برخورد با ایشان اقدام به تیراندازی به سوی دراویش نموده‌اند. 
تیراندازی به سوی دراویش قریب به یک ساعت ادامه داشت که با انتقال نیروهای یگان ویژه از شیراز به این شهر دقایقی پیش پایان یافت. 
بنا بر گزارش تارنمای مجذوبان نور، در جریان این درگیری که با پرتاب گار اشک آور و شلیک گلوله از سوی نیروهای خودسر آغاز شد، منازل برخی از دراویش مورد هجوم و تفتیش قرار گرفته و چند باب مغازه آنان نیز دستخوش حریق شد. در پی وقوع درگیری در این شهرستان، نیروهای امنیتی اقدام به نصب دوربین‌های مدار بسته در محل برگزاری مجالس درویشی شهرستان کوار و کنترل رفت و آمد‌ها به این مکان نموده و با کنترل راه‌های ارتباطی با این شهرستان از ورود دراویش به این شهر جلوگیری می‌کنند. 
این گزارش می‌افزاید که «تندروی‌های یک طلبه جوان که با پخش اعلامیه و سی دی به تهییج و ترغیب نیروهای بسیج برای درگیری با دراویش پرداخته و با تظاهرات و شعارهایی همچون مرگ بر درویش آمریکایی» و همچنین اقدام نیروهای خودسر در «به آتش کشیدن چندین باب از مغازه‌های متعلق به دراویش» عامل آغاز درگیری‌ها در این شهر بوده است. 
در جریان درگیری‌های امروز تعدادی از هر دو طرف زخمی شده و شهرستان کوار هم اکنون در وضعیت نظامی و امنیتی بسر می‌برد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر